העתקת בבגרות? התואר בסכנה

במסגרת תכנית חדשה של משרד החינוך להילחם בתופעת ההעתקות במבחני הבגרות, שוקלים באגף הבחינות להעביר רשימות של בתי ספר המוגדרים כ"בעייתיים" למרכזי הרישום באוניברסיטאות. בנוסף מתכוונים לנסות ולשבש את קליטת הסלולר כדי העתקה באמצעות הטלפון הנייד

המאבק נגד העתקות עולה מדרגה (חדשות 2)

המאבק על טוהר הבחינות עולה מדרגה: במשרד החינוך שוקדים בימים אלה על תכנית למניעת העתקה במבחני הבגרות בבתי הספר התיכוניים, במסגרתה יועברו רשימות של מוסדות חינוך בהם קיימת התופעה ביתר שאת - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת המתווה המסתמן היא למנוע את המקרים בהם גורמים בבתי הספר מסייעים לתלמידים ב"ניפוח" ציוניהם. העברת רשימת בתי הספר למוסדות החינוך להשכלה גובהה עשוייה לפגוע בסיכויי התלמידים, זאת מאחר ולאוניברסיטאות הזכות להחליט מהו המשקל אותו הם מייחסים לציוני הפסיכומטרי לעומת הבגרויות על פי שיקולם.

במקביל, הוחלט כי במהלך מבחני הבגרות יבקרו צוותים מיוחדים של משרד החינוך בבתי הספר לביקורות פתע לבתי ספר הידועים כ"בעיתיים" - בהם נרשמו אירועים של העתקות חמורות בעבר. במקרים מסוימים אף צפויים הצוותים לשבש את קליטת הסלולר במקום, זאת במטרה למנוע את השימוש במכשיר הטלפון הנייד להעתקה.

משה דקלו, מנהל אף הבחינות במשרד החינוך, פנה לאחרונה במכתב לפורום המשפטי למען ארץ ישראל והסביר את המניעים להגברת האכיפה. "איננו יכולים לקבל את העובדה שמורים יושבים בחדק המנהל ופותרים את בחינת הבגרות, מצלמים את הפתרון במספר רב של עותקים ומפיצים אותו לתלמידים הנבחנים", כתב דקלו.