יחימוביץ': "רה"מ מייצר בכוונה התלקחויות ללא תכלית"

בשדרות מציינים עשור לכנס ישראל-שדרות לחברה, שיעמוד בסימן הבחירות הקרובות ותקציב המדינה. יו"ר העבודה תקפה את שר האוצר יובל שטייניץ על כך שביטל את הופעתו בכנס: "הוא ונתניהו חוששים לתת תשובות על השאלות הכלכליות והחברתיות הקשות ביותר"

תוקפת את שטייניץ ונתניהו. ח"כ יחימוביץ' (AP)

רגע לפני הבחירות נערך במכללה האקדמית ספיר כנס ישראל-שדרות לחברה. בין המשתתפים: שר החוץ אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', יו"ר התנועה ציפי לבני, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר האופוזיציה רובי ריבלין ורבים נוספים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי דיווחים מהכנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הכנס תקפה יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', את שר האוצר שטייניץ על כך שביטל את הופעתו במקום. "לנתניהו יש עניין עצום לא לקיים שום דיון כלכלי וחברתי, כי אז יצטרך לענות על השאלות הקשות ביותר בדבר כוונותיו לגזרות קשות שהוא מתכנן לציבור", טענה.

יחימוביץ' האשימה את ראש הממשלה כי הוא מייצר בכוונה התלקחויות במישור המדיני על מנת למנוע את הדיון הכלכלי בישראל. "לנתניהו יש עניין עצום לא לקיים שום דיון כלכלי וחברתי, כי אז יצטרך לענות על השאלות הקשות ביותר בדבר כוונותיו לגזרות קשות שהוא מתכנן לציבור", הדגישה יו"ר העבודה.

הכנס, בסימן בחירות 2013 ותקציב המדינה, יעסוק בהרחבה בנושאים המרכזיים בתחום החברה והכלכלה ויתקיימו בו מושבים ודיונים בנושאים שונים כמו: חינוך וטכנולוגיה, תקציב המדינה 2012-2013, מחאות חברתיות, עולם התעסוקה, תרבות וחברה, תקשורת, מלחמה ושלום, חברה וכלכלה, סוגיות שלטוניות ומוניציפאליות, מעמד האישה, יחסי יהודים ערבים, הגיל השלישי, אלימות ופשיעה, איכות הסביבה, אנרגיה, חסינות לראשי ממשלה ונשיאים, קבלת החלטות במטה רוה"מ, התייחסות לדו"ח מבקר המדינה בנושא. כמו כן, יוצג מדד החוסן החברתי בישראל.

"כנס ישראל-שדרות לחברה חוגג עשור לקיומו ונערך השנה כשברקע שתי מערכות: מערכה מדינית-ביטחונית בעולם הערבי בה השאיפה לדמוקרטיזציה ורווחה נרמסת על ידי איסלאמיזציה רצחנית המשתמשת בטרור וחותרת לנשק גרעיני", אומר אלוף (במיל') עוזי דיין, נשיא כנס שדרות, "ומערכת בחירות בישראל בה תופש הנושא החברתי-כלכלי מקום חשוב מאי פעם".