האוניברסיטה הערבית הראשונה בישראל - בנצרת

טקס הנחת אבן הפינה למוסד האקדמי הערבי הראשון מסוגו בארץ נערך היום בנצרת בהשתתפות ח"כים ערבים ואנשי עסקים. שר החינוך סער דווקא לא הוזמן. המיליארדר הפלסטיני מוניב אל מסרי, שתרם 5 מיליון דולר לפרויקט: "זה יום היסטורי ומיוחד"

שר החינוך לא הוזמן לטקס הנחת אבן הפינה (חדשות 2)

בנצרת הונחה היום אבן פינה לאוניברסיטה הערבית הראשונה בישראל בנוכחות חברי כנסת ערבים, אנשי עסקים יהודים וערבים ובהם איש העסקים מוניב אל מסרי, מיליארדר פלסטיני שלוקח חלק פעיל בתיווך בין חמאס לפת"ח. שר החינוך גדעון סער - דווקא לא הוזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טקס הנחת אבן הפינה לקמפוס האקדמאי של העיר נצרת הוא צעד ראשון בדרך להקמת מוסד אקדמי ראשון מסוגו במגזר הערבי. איש העסקים הפלסטיני אל מסרי הגיע עם משפחתו לאירוע בו לקחו חלק אנשי עסקים ישראלים ובהם סטף ורטהיימר. גורם המקורב למארגני האירוע אמר כי שר החינוך גדעון סער לא הוזמן בכוונה, לאור בקשתו של אל מסרי וגורמים אחרים שביקשו שלא תהיה שום נוכחות של נציגי ממשלה.

מוניב אל מסרי הוא איש עסקים ומיליארדר פלסטיני הידוע בעמדותיו ובתמיכתו באבו מאזן ובפת"ח ומוכר מאוד בישראל. הוא גם מי שעמד בראש המתווכים בין החמאס ופת"ח בשיחות הפיוס. אל מסרי תרם יותר מ-5 מיליון דולר לפרויקט האקדמיה הערבית בנצרת. לפני כמה ימים הוא חזר מעזה שם קיבל את פניו של מנהיג חמאס חאלד משעל.

"משעל הוא מנהיג פלסטיני, ואבו מאזן הוא מנהיג פלסטיני"

בראיון לחדשות 2 באינטרנט אמר: "זה יום היסטורי ומיוחד, אני שמח להיות כאן בנצרת. אני שמח שאני תורם לבניית המוסד הזה, במיוחד שמאז הקמת מדינת ישראל והנכבה הפלסטינית לא הוקמה אוניברסיטה ערבית. אני שמח לתרום מכספי להקים את האוניברסיטה הזאת, שמהווה קשר רציף לכל הפלסטינים בכל מקום - בישראל, בעולם וברשות הפלסטינית".

אל מסרי הדגיש כי הוא יודע שבקרוב תהיה אחדות בין חמאס לפת"ח: "לאחר האחדות נכריז על המדינה הפלסטינית העצמאית, עם רצף טריטוריאלי בין עזה לגדה ועם חזרת הפליטים לבתיהם. חזרתי מעזה וקבלת הפנים למשעל הייתה מאוד משמעותית וחגיגית, היא הגיעה מיד לאחר חזרתו של אבו מאזן מהכרזת המדינה הפלסטינית באו"ם".

"משעל הוא דמות חיונית ומנהיג פלסטיני דגול", הוסיף המילארדר הפלסטיני. "אני קורא למנהיגי ישראל ואומר שאנחנו נבנה את המדינה שלנו. מעזה תצא אחדות, והפליטים יחזרו לבתיהם, אני יכול להגיד להם שאני אוהב גם את משעל". מסרי העביר מסר לשר החוץ הישראלי ליברמן בתגובה לדבריו נגד הרשות הפלסטינית ואמר: "משעל הוא מנהיג פלסטיני ואבו מאזן הוא מנהיג פלסטיני. אני אוהב אותם ובקרוב הם יתאחדו".