המשפחה שחרשה את ישראל בקרוואן

משפחת שלו עזבה את הדירה השכורה בפתח תקווה ויצאה למסע מתועד של חצי שנה. עמית, יעל ושלושת ילדיהם חרשו את הארץ לאורכה ולרוחבה, ביקרו בכפרים, בקיבוצים ובעיירות פיתוח, פגשו יהודים ערבים ועובדים זרים - בניסיון להכיר מקרוב את החברה הישראלית

הרעיון של עמית, יוצר דוקומנטרי, ויעל, גננת במקצועה, היה לצאת עם שלושת ילדיהם למסע מתועד של חצי שנה בארץ - בעיקר בפריפריה - לפגוש אנשים שלא הכירו ולבלות עמם. וביחד, לברר עם עצמם איך הם יכולים לגשר על כל הפערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפרויקט עצמו נולד אחרי 2011", סיפר עמית. "כשהרגשנו שיש הזדמנות טובה להרגיש את הדופק של העם. לראות האם ההתעוררות שהחלה ב-2011 בקריאה לצדק חברתי, אחווה וסולידריות, עדיין קיימת".

"בטוח בכך שאנו חיים על חבית חומר נפץ חברתית"

אשתו של עמית, יעל, המשיכה וסיפרה כי במהלך השנים נעשה מצידם ניסיון לחיות כפי שהם חושבים שנכון. "אבל אז", אמרה, "גילינו שהבועה שלנו היא, כביכול, נפלאה - זה לא פותר לנו שום דבר. הרגשנו חלק ממשהו שהוא לא עובד. הרגשנו מנותקים".

משפחת שלו (חדשות 2)

בתום חצי שנה, בסוף המסע - חזרה המשפחה לביתה. "לפני שיצאנו הייתה לי תחושה של בדידות ", ציינה יעל. "היום אני מרגישה אחרת. אני מחויבת".  ואילו בעלה ציין, כי חזר מהטיול המגבש כשהוא "אופטימי אבל לחוץ. אני בטוח בכך שאנחנו חיים על חבית חומר נפץ חברתית".  

את הסרטונים המתעדים את פרויקט "משפחה בדרך" ניתן למצוא ביו-טיוב או בפייסבוק