ניצולי השואה הפגינו מול משרד האוצר: "הפקירו אותנו"

עשרות ניצולי שואה הפגינו הבוקר מול משרד האוצר במחאה על הקיצוץ בקצבאות הקרן לרווחתם. "אנחנו שעברנו את התופת כאן בשביל אלה שלא יכול לבוא", הסבירו המעטים שהגיעו למקום. האוצר בתגובה: "לא בוצע שום קיצוץ"

בהפגנה כואבת במיוחד מול משרד האוצר, מחו הבוקר עשרות ניצולי שואה על הקיצוץ שמבצע המשרד, לטענת הקרן לרווחתם, בכספים המיועדים להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעטים שהגיעו נשאו שלטים וסיפרו כי הם מייצגים את אלה שלא יכולים עוד להגיע, אם בשל מצבם הבריאותי או בשל הבושה שהם חשים. הם הבהירו כי הם חשים שהממשלה מפקירה אותם - והקיצוץ פוגע באורח חייהם באופן ישיר ומונע מהם לספק צרכים בסיסיים.

"המטרה שלנו היא למנוע את הקיצוץ במשאבי הקרן שמעניקים לניצולים עזרה מיידית", הסבירה אחת המפגינות בצער. "הקיצוץ הוא בדברים מהותיים כמו חיתולים ובעזרה של מתנדבים שידפקו על הדלת וישאלו לשלומנו".

"אנחנו, אלה שעברו את התופת, מייצגים את מי שלא יכול להיות כאן", הסביר אחד מניצולי השואה. "אנחנו רוצים להסביר לאוצר את העמדה של אלה שלא יכולים לבקש יותר".

מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר מסרה כי לא בוצע כל קיצוץ בתקציבים שהופרשו לטובת ניצולי השואה. "מדובר בהקצאה של 70 מיליוני שקלים לתרופות המעוברים לקופות החולים, זאת בעקבות דוח שנעשה על ידי רואה חשבון חיצוני על פי בקשת הקרן לרווחת הניצולים ומשרד האוצר. במקום שהסכום יועבר לקרן ומשם לניצולים הוא מועבר ישירות לקופות החולים לרווחתם וללא בירוקרטיה מיותרת".