הבוקר: ילדי הדרום שבו לבתי הספר

מבצע "עמוד ענן" הסתיים ושגרת החיים של תושבי עוטף עזה מתחדשת בהדרגה. ביישובים שבטווח 7-40 קילומטרים מגדר המערכת של הרצועה שבו התלמידים לבתי הספר. מי שגר בטווח 0-7 קילומטרים מעזה ייזכה לחופש עד ליום ראשון, בתקווה שהשקט המתוח יישמר

שמונת הימים שבמהלכם התנהל מבצע "עמוד ענן" הותירו את תלמידי הדרום בבתים. הבוקר, אחרי שהשקט חזר לאזור, שב רובם המכריע לבתי הספר. בהודעה שפרסם אמש פיקוד העורף הוסרו ההגבלות על התקהלויות בטווח המרבי של בין 7-40 קילומטרים מגבול הרצועה ועל ההגעה למקומות העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות ההחלטה היא שכבר בשעות הבוקר חודשו הלימודים, בין היתר, בבאר שבע, אשדוד, אשקלון ונתיבות. כך גם באשר לתושבי היישובים שבתחומי המועצות האזוריות יואב, מרחבים, באר טוביה ובני שמעון.

בניגוד להם, התלמידים שמתגוררים לאורך גדר המערכת של הרצועה, בטווח מרבי של שבעה קילומטרים ממנה, יעבירו גם את סוף השבוע הקרוב בבתים. כך יהיה באשר לתושבי שדרות ואופקים - וכן המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב, שדות נגב וחוף אשקלון. גם במכללת ספיר לא יתחדשו הלימודים.

"לאחר התייעצות משותפת של ראשי הערים אשדוד, אשקלון ובאר שבע ובתיאום עם פיקוד העורף וועד ההורים העירוני הוחלט להחזיר את מערכת החינוך לפעילות סדירה ומלאה", הודיע דובר עיריית אשקלון, יוסי אסולין. הוא הוסיף: "אנחנו מקבלים בהבנה את היעדרותם של תלמידים או מורים שיצאו לחופשה וממליצים שיום הלימודים יוקדש לשיחות ולהסברה על האירועים", ציין.

אם השקט יישמר, צפויים לשוב יתר תלמידי הדרום ללימודים כפר ביום ראשון הקרוב.