למרות הירי לת"א - הלימודים נמשכים; 20% מהתלמידים לא הגיעו

אחרי סוף שבוע של ירי לעבר העורף הישראלי בדקו ומצאו בחדר המצב של משרד החינוך בתל אביב כי בין 80% ל-83% מהתלמידים הגיעו למוסדות הלימוד, השאר נשארו בבתים. מוסדות החינוך התבקשו לבצע תרגולת של פינוי למרחבים המוגנים עוד לפני תחילת הלימודים, ומערך היועצים תודרכו כיצד להעניק סיוע לתלמידים שייקלעו למצוקה

לא לוקחים סיכונים: כחמישית מהתלמידים בגוש דן לא הגיעו הבוקר לבתי הספר והגנים. בצל המשך הירי לעבר שטח ישראל, ובכלל זה הרקטות ששוגרו הבוקר לעבר גוש דן ויורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ביקר כתבנו בחדר המצב המיוחד של משרד החינוך בתל אביב - שם עוקבים כל העת אחרי ההתפתחויות בעורף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הירי לעבר גוש דן, ביקשו במשרד החינוך להדגיש כי הלימודים בכל מוסדות החינוך באזור יימשכו כסדרם עד לסוף יום הלימודים. ההורים מתבקשים להימנע מהגעה אל המוסדות. במשרד מזכירים כי בכל מוסדות החינוך קיימים מרחבים מוגנים לרשות הילדים והסגל החינוכי.

על פי נתוני משרד החינוך, הגיעו הבוקר בין 83%-80% מהתלמידים לכיתות במחוז תל אביב, השאר נשארו בבתים - ככל הנראה בשל החשש וחוסר הוודאות מהמצב הביטחוני. בניגוד ליישובי עוטף עזה ושדרות, חשוב להזכיר כי במרכז הארץ אין מוסדות לימוד ממגוני ירי.

הבוקר ערכו במחוז דן הערכת מצב, במקביל להתכנסויות דומות בשאר המחוזות בארץ כמו ירושלים והדרום בניהולה של מנכ"לית המשרד דלית שטאובר. במסגרת ההתכנסות הועלו שאלות רבות של ההורים וצוותי ההוראה בבתי הספר השונים. רבות מהן נגעו לנושאי המיקום והמיגון של בתי הספר, זמינות וכשירות המקלטים.

שאלות רבות נשאלו גם לגבי נוכחות הילדים בחצר בית הספר בהפסקות. כל יועצי בתי הספר הונחו כיצד לטפל בילדים, והבוקר גם בוצעו תרגולות פינוי למרחבים המוגנים בבתי הספר על פי הנחיות פיקוד העורף - בכינוס המיוחד של אנשי משרד החינוך אכן וידאו שכל בתי הספר ביצעו זאת.

אורלי שטרן, יועצת בכירה במחוז דן של משרד החינוך אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בתקופה לא פשוטה עבור ההורים הנדרשים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר במצב שכזה, אנו ממליצים להורים להסביר לילדיהם על המצב בשטח ולתווך בין מה שהם רואים בטלוויזיה לבין מה שקורה ביומיום".

"הערכת מצב - בכל שעה שתידרש"

"כשמדובר בילדים קטנים יותר אנחנו ממליצים גם להפחית בכמות החשיפה לתכנים הללו, ובמידה ורואים שההתמודדות עבור הילדים היא קשה וחריגה מומלץ לפנותך ליועצים בבתי הספר - אלה תודרכו מראש כיצד להעניק להם סיוע".

בחדר המצב מדגישים עוד כי בכל החמרה של המצב או התפתחות יתכנסו שוב אנשי המשרד בכל שעה ביממה להערכת מצב על מנת לבחון את הצעדים הבאים. כמו כן, תתבצע הערכת מצב יומית בכל בוקר עם פתיחת הלימודים.

מבצע "עמוד ענן" - היום החמישי:

היום ה-5 למבצע: צה"ל תוקף בעזה

עלות המבצע: רבע מיליארד ש"ח

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

רוני דניאל: "לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז"

מלחמה פסיכולוגית: ישראלים קיבלו מסרונים מהג'יהאד

"לא נעצור פעולה קרקעית באמצע"

"מה שהיה מותר לישראל עכשיו אסור"