ביטול הטיולים: המחאה עולה הילוך

במועצת התלמידים והנוער הארצית לא מתכוונים להסתפק בהפגנות שהתקיימו בתחילת השבוע במחאה על ביטול הטיולים ומבטיחים ש"מיום ראשון המחאות כבר לא יהיו שקטות". ביום שני צפויים תלמידים מכל הארץ לקיים צעדת מחאה בירושלים, שתסתיים מול ביתו של ראש הממשלה

לאחר שבתחילת השבוע הפגינו תלמידים בבתי ספר מהצפון ועד הדרום כנגד ביטול הטיולים בבתי הספר - כעת מאיימים במועצת התלמידים בהחרפת המחאה. תחת הכותרת "לטיול לא יצאנו" צפויים תלמידים מכל רחבי הארץ להפגין בשבוע הבא מול בית ראש הממשלה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשבוע הבא יחל השלב הבא במחאות ומיום ראשון הן כבר לא יהיו שקטות", נמסר מדוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית. ביום ראשון תתקיים הפגנה שבה ישתתפו תלמידים מכל בתי הספר בחיפה, וביום שני תגיע המחאה לירושלים.

ממועצת התלמידים נמסר כי צעדת המחאה בירושלים תחל בכיכר ספרא ותתקדם לעבר בית ראש הממשלה - "שם נמשיך להפגין בכל הכוח". לדברי המארגנים, בתום המחאה הם צפויים ללון באוהלים מול ביתו של ראש הממשלה.

"לטיול לא יצאנו"

"העיצומים הללו פוגעים רק בנו", כתבו התלמידים במכתב ששלחו בתחילת השבוע לראש הממשלה נתניהו, המשמש גם כשר החינוך. "אנחנו, נציגי הנוער, מרגישים שחסר את המבוגר האחראי שיידע להזיז את המערכות וחשים תסכול בעקבות המצב הנוכחי".

ביטול הטיולים נעשה כמחאה של ארגון המורים, בראשות היו"ר רן ארז, על הכוונה להשית אחריות פלילית על מורים במקרה של פגיעה בילדים במהלך הטיולים. ארז ביטל את הטיולים השנתיים כדי ללחוץ על משרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, מה שיפטור אותם מהאחריות החוקית, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים. הסוגיה עלתה לאחר מקרה בו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים.