הסתיימה השביתה במכללות הטכנולוגיות

לאחר כשבועיים שבהם לא הושגה פריצת דרך בין משרדי האוצר והתמ"ת לנציגי פורום המכללות הטכנולוגיות, הודיעו הצדדים על סיומה של השביתה. על פי מתווה ההסכם שהושג, התחייבו נציגי המכללות לפתוח את שנת הלימודים ביום א' הקרוב

יותר מ-20 אלף סטודנטים ישובו לספסל הלימו (חדשות 2)

יותר מ-20 אלף סטודנטים ישובו בתחילת השבוע הבא לספסל הלימודים, לאחר כמעט שבועיים שבהם נותרו שערי המכללות להנדסאים נעולים עקב שביתה. פורום המכללות הטכנולוגיות הודיע, כי הרקע למהלך הדרסטי הוא המאבק על השוואת תקצוב לימודי ההנדסאים לזה של המכללות האקדמיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השבועות האחרונים התקיימו בין משרדי האוצר והתמ"ת ונציגי פורום המכללות הטכנולוגיות מגעים קדחתניים במטרה להגיע לפריצת דרך שתביא לסיומה של השביתה. אמש, כך על פי הודעת הפורום, הושג סיכום שכלל בתוכו את מחויבותם של הצדדים לתהליך משותף הכולל תוספת תקציבית משמעותית.

על פי המתווה, יתווספו לתקציב המכללות הטכנולוגיות 20 מיליון שקלים בטווח הקצר, כשחמישה מיליון מתוכם יועברו כמענט חד פעמי לטובת חיזוק המכללות הנמצאות באזורי עדיפות לאומית. 15 מיליון שקלים נוספים יחולקו בין המכללות השונות לצרכים שונים. לאחר החתימה,הסכימו הצדדים על פתיחתה של שנת הלימודים תשע"ג ביום א' הקרוב.