מאות סטודנטים להנדסאות יפגינו מחר בי-ם

שנת הלימודים האקדמית נפתחה כבר לפני שבוע, אך הסטודנטים שרוצים ללמוד את מקצועות ההנדסאות עדיין יושבים בבית. מחר הם יעלו לירושלים ויפגינו מחוץ לישיבת הממשלה בדרישה לקבלת מענק דחוף שייאפשר את תחילת הלימודים. "לא יכול להיות שהמדינה מתייחסת להנדסאים שתורמים לתל"ג כמו סטודנטים סוג ב'", הם אומרים

הפגנת סטודנטים, ארכיון (חדשות 2)

מאות הנדסאים צפויים לעלות מחר להפגנה מול משרד רה"מ בעת ישיבת הממשלה השבועית, כדי למחות על הסחבת בעניינם ולדרוש "מענק חירום" של 40 מיליון שקלים שלדבריהם - מחויב המציאות על מנת להתחיל את שנת הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ממשלת ישראל בהתעלמותה הממושכת כפתה עלינו לפתוח בהשבתה עקב חוסר מענה לצרכים הבסיסים שדרושים להפעלת המכללות הטכנולוגיות להנדסאים", אומר יעקב דור, מרכז הפורום ומשנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע. "אנו קוראים לרה"מ להתערב באופן מיידי במשבר - לא יכול להיות שהמדינה מתייחסת להנדסאים שתורמים לתל"ג כמו סטודנטים סוג ב'".

לפני מספר שבועות פורסם דוח חריף של שמואל סלבין, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, שסקר את מצב הלימודים הטכנולוגיים בישראל. בדוח הוא מזהיר מפני מצבן הקשה של המכללות הן מבחינת תקצוב והן ביחס לשכרם של המרצים במכללות הטכנולוגיות שעומד על שליש ביחס לשכרם של עמיתיהם באקדמיה.

עוד עולה מהדוח של סלבין כי התקציב שהועבר למכללות בשנה שעברה עמד על 163 מיליוני שקלים. סכום שעל פי פורום המכללות אינו מאפשר לימודים ברמה נאותה ועידוד סטודנטים לסיים את לימודיהם למרות הביקוש הרב להנדסאים בישראל, ביקוש שעולה כל שנה בכ-5,000 מקומות עבודה שאינם מאוישים בעיקר בענפי התעשייה והביטחון.