צפו: ניצולי השואה חגגו בר מצווה

20 ניצולי שואה קיימו היום טקס בר מצווה מרגש ברחבת הכותל, שנערך באיחור של עשרות שנים. הם חלקו את סיפורי הזוועה שחוו בשנים הקשות, ולאחר מכן ירדו לרחבת התפילה, מלווים בנערים חוגגים, חיילים ומתנדבים אשר נרתמו לאירוע המיוחד. כך זה נראה

עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא: במעמד מרגש נחגג היום ברחבת הכותל המערבי טקס בר מצווה לקבוצה של 20 ניצולי שואה מרמת השרון, ביוזמת ה"קרן למורשת הכותל המערבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר ביוזמה שנועדה לרכז קבוצות של קשישים ששרדו את השואה בגיל בר המצווה - ולחגוג להם באיחור ברחבת הכותל המערבי, כמו לכל נער בן הגיל הזה.

במעמד המרגש היום, כרכו הניצולים את רצועות התפילין על זרועם, הם חלקו את סיפורי הזוועה שחוו בשנים הקשות, ולאחר מכן ירדו לרחבת התפילה, כאשר מלווים אותם עשרות נערים חוגגים, חיילים ומתנדבים אשר נרתמו לאירוע המיוחד.

רב הכותל הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ציין בדבריו: "האירוע מצביע על הקשר העמוק של עם הנצח אל מורשתו בכל עת ובכל זמן, יהיה אשר יהיה", אמר היום רב הכותל שמואל רבינוביץ. "מחובתנו לזכור ימות עולם ולהעבירם לדורות הבאים. האור והחושך כאן בערבוביה, אך התקווה היא מוחלטת. ופה יש עדות מוחשית לנצחיות העם היהודי".

"אבי ששרד את בירקנאו ואושוויץ, שקפץ מחלון הרכבת ונמלט על נפשו, זוכה עכשיו לחגוג את החגיגה שנעשקה ממנו, כשהוא רווה עכשיו נחת מנכדיו וניניו הוא זוכה להעביר את המורשת הלאה, מורשת האמונה והעצמאות"", אמרה היום חדוה, בתו של אחד הניצולים. "את בר המצווה שלו בגיל 13 הוא העביר בעינויים נוראיים תחת ידיו של מנגלה".