הכירו: שיאן הפסיכומטרי באוניברסיטה העברית

שנת הלימודים האקדמית החלה היום, ויש כאלה שיתחילו אותה באופן קל יותר מאחרים. חמזה מוראד יחל את לימודיו כסטודנט לרפואה בשנה א' באוניברסיטה העברית לאחר שהוציא ציון של 795 נקודות - חמש נקודות פחות מאמו, שגם היא רופאה - שקיבלה את הציון הגבוה ביותר שניתן - 800 נק' במבחן המאתגר

שנת הלימודים האקדמית החלה היום, ויש כאלה שהחלו אותה עם הישגים מרשימים. חמזה מוראד, תלמיד שנה א' בפקולטה לרפואה במוסד האקדמי היוקרתי, התקבל ללימודיו בזכות ציון גבוה במיוחד בבחינה הפסיכומטרית - 795 נקודות. הנתון המרשים יותר, הוא שאמו של מוראד, גם היא רופאה במקצועה - השיגה את מספר הנקודות המקסימלי בבחינה המאתגרת - 800.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל אחד יכול לעשות את זה", פתח חמזה את דבריו. "אבל צריך להתכונן לכך שזה קשה", הוסיף, וסיפר על שאיפותיו לגבי עתידו המקצועי. "אני מעוניין לסיים את לימודי ולהתמחות בכירורגיית חזה ולב", סיפר הרופא לעתיד. הוא אף ציין כי זהו לא הניסיון הראשון שלו עם הבחינה המאיימת. "נבחנתי שלוש פעמים, ובפעם האחרונה קיבלתי את הציון הגבוה". הוא אף הוסיף, כי החל להתכונן לבחינה מאז שהיה בכיתה י' ועד לסוף התיכון.

"כדי להצליח בבחינה הפסיכומטרית נדרשים שלושה דברים", המשיך הסטודנט הטרי. "מדריך טוב, קורס טוב וכוח רצון. בלי שלושת הדברים הללו - יהיה קשה מאוד להצליח במבחן", ציין חמזה. על יומו הראשון על ספסל הלימודים סיפר, כי נשיא האוניברסיטה העברית קיבל אותו באופן אישי - בגלל ההישג המרשים. "הוא מצפה להרבה מאנשים כמוני", אמר בגאווה והוסיף: "השבתי לו שאני מצפה מהמוסד האקדמי שבראשו הוא עומד להרבה יותר. אנחנו עכשיו נמצאים במקום ה-53 בעולם. כשאצא מכאן - אני מקווה שנהיה במקום הראשון".