נרשמתם להנדסאות? יש לכם שביתה

יותר מ-20 אלף סטודנטים במכללות להנדסאים אשר לומדים ב-67 בתי ספר הפרושים ברחבי הארץ יישארו ככל הנראה בתחילת השבוע בביתם במקום להגיע ללימודים. הסיבה לכך היא סכסוך בין פורום המכללות הטכנולוגיות לבין משרדי האוצר והתמ"ת המסרבים להעלות את תקציב המכללות

נרשמתם להנדסאות? יש לכם שביתה (רויטרס)

פורום המכללות הטכנולוגיות מתכוון להודיע לסטודנטים הממתינים לפתיחת שנת הלימודים ביום ראשון כי שערי המכללות להנדסאים יישארו נעולים בעקבות מאבקו של הפורום להשוות את תקצוב לימודי ההנדסאים לזה של המכללות האקדמיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התרומה של ההנדסאים לכלכלה הישראלית היא עצומה", נכתב בהודעת הפורום לסטודנטים, "אך יחד עם זאת במשך שנים קיימת אפליה שיטתית בתקצוב של לימודי ההנדסאים". בפורום טוענים כי למרות שאחוז הסטודנטים ההנדסאים שמקבלים תקציב מהמועצה להשכלה גבוהה הוא משמעותי - הסטודנטים מקבלים בפועל פחות משני אחוזים מהתקציב.

"לאחר שכל פניותינו לא נענו, ונמצא על ידינו כי הממשלה מפלה את הלימודים לתואר הנדסאי ולא מאפשרת תקצוב מתאים, החליט פורום המכללות שלא לפתוח את שנת הלימודים החל מיום ראשון במכללות להנדסאים", הצהירו בפורום.

כותבי המכתב הוסיפו כי ההחלטה על הצעד החריף הגיעה בעקבות "תחושת אחריות לאומית למשק הישראלי ומתוך אחריות כלפי איכות ההוראה שאנו מספקים לסטודנטים". ממשרד התמ"ת טרם התקבלה תגובה.