בת 11 עם שיתוק מוחין הושעתה מהמוסד: "בוכה יותר מידי"

אמיליה הסובלת משיתוק מוחין, הורחקה מהמרכז הטיפולי של אקי"ם בקריית אתא כיוון שלטענת מנהלת המוסד היא כל הזמן בוכה. כבר למעלה מחודש היא נמצאת בבית וממתינה שהמרכז שבו טופלה יסכים לקלוט אותה בחזרה

אמיליה מיסלצקי בת ה-11 סובלת משיתוק מוחין. בשמונה השנים האחרונות היא טופלה במוסד חינוכי של אקי"ם בקריית אתא. בחודש שעבר שלחה הנהלת המוסד, "גנאור" שמו, מכתב למשפחתה של אמיליה בו נאסר עליה להגיע לגן. במכתב הסבירו "בגלל גלי האי-שקט הקשים המתבטאים בבכי ובצעקות יש קושי רב בטיפול בילדה ובהישארותה בחברת ילדים, לפיכך אנחנו מבקשים להשעות את הילדה מהגעה למוסד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשאוקסנה מיסלצקי, אמה של אמיליה, עומדת איתה בשערי המוסד ומבקשת להיכנס, אומר לה השומר שהוא קיבל הוראה שאסור להכניס אותה פנימה. "ומה עם חוק חינוך חובה?", שואלת מיסלצקי. " היא צריכה לקבל טיפולים, פיזיותרפיה, הידרותרפיה - אין לי בריכה בבית. זה מרגיש כאילו אין חוקים בישראל בשביל הילדה שלי".

במשפחה הזדרזו להיעתר לתנאי שהציב המוסד - חוות דעת פסיכיאטרית. אמיליה ממתינה בימים אלה לבדיקה אצל פסיכיאטר, אבל השער של המוסד החינוכי עדיין נעול בפנייה. כל הניסיונות לשכנע את מנהלת המוסד לתת לאמיליה להגיע לבית הספר עד קבלת חוות הדעת עלו בתוהו.

לטענתה, עורך הדין של המוסד הורה שלא לתת לילדה להיכנס עד שלא יתקבל האישור. "זה לוקח זמן - אבל אין לי 700 שקלים", מנסה אוקסנה להסביר בגרון חנוק מדמעות. "זה ממש לא נעים. הם רצו שאני אתן לה תרופות פסיכיאטריות חזקות שהיא תהיה כמו כל הילדים בכיתה שלה, כמו בצק."

מאקי"ם נמסר בתגובה: "במהלך השנים פעלנו להתאים לנערה את הטיפול הדרוש לה. על רקע הידרדרות במצבה ובהתייעצות עם כל הגורמים הרלוונטיים הוצעו להורי הנערה דרכי טיפול שיאפשרו את חזרתה המיידית למסגרת. נשמח מאוד להמשיך ולטפל בה בהתאם לתכנית הטיפולית הנדרשת".