בקרוב: בגרות בנהיגה במקום תיאוריה?

אל בחינת הבגרות בהתעמלות, שהיא תנאי הכרחי לקבלת תעודת הבגרות בישראל, צפויה להצטרף בקרוב גם בחינה בבטיחות בדרכים. במשרד החינוך אישרו את המהלך, גם ראש הממשלה נתניהו הביע תמיכה וברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מתחייבים היום למצוא את המימון. אם אכן יתאפשר המהלך ייתכן ובעתיד תחליף הבחינה הזו גם את התיאוריה

בגרות במקום תיאוריה? ארכיון (שי פוקס)

האם לרשימה הארוכה של בחינות הבגרות בישראל תצטרף בקרוב גם בחינת בגרות בבטיחות בדרכים? על פי הצעה שמתגלגלת כבר מספר שנים בין המוסדות השנים, בחינה בבטיחות בדרכים תצטרף לרשימת הלימודים - כתנאי לקבלת תעודת בגרות, ממש כמו חינוך גופני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המהלך הזה נשקל כבר כמה שנים, וייתכן ויופעל כבר החל משנת הלימודים הקרובה. אם יעבור בהצלחה, בהמשך, ייתכן ויחליף גם את מבחני התיאוריה. על פי המתווה המוצע, תלמיד בכיתה י"א ייבחן בבית הספר ויוכל לאחר מכן לעבור ישירות ללימודי נהיגה.

עלות התוכנית המוצעת נעמדת בכ-45-40 מיליון שקלים, וזו הסיבה לכך שהיוזמה לא התרוממה עד היום, בעיקר בגלל בעיות תקציביות. עם זאת, בשבועות האחרונים, העביר משרד החינוך מסמך הבנות אל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובו נמסר - אם תמצאו תקציב, נתמוך במהלך.

במשרד החינוך הודיעו לרשות כי אם יימצאו מקור למימון, יעבירו הוראה למנהלי בתי הספר לקיים את הבחינה. יושב ראש הרשות לבטיחות בדרכים, ד"ר יעקב שיינין הבטיח היום לחדשות 2 כי התקציב יימצא, "גם אם יצטרך לחפש מתחת לאדמה", כלשונו.

ד"ר שיינין סיפר עוד כי נפגש כבר בעניין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - שהביע גם הוא את תמיכתו בתכנית. אם אכן יימצא מימון מתאים, כבר משנת הלימודים הבאה נראה בחינה בבטיחות בדרכים כדרישה לקבלת תעודת הבגרות, ובהמשך גם כתחלופה לתיאוריה.