לקראת תחילת השנה האקדמית: 20% יותר סטודנטים חרדים

מנתוני משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה עולה כי השנה יהיה גידול של 20% בסטודנטים החרדים באוניברסיטאות ובמכללות. בסוף התכנית צפוי מספרם לעמוד על 12,000 סטודנטים. שר החינוך סער: "מהלך בעל ערך חברתי רב"

יותר חרדים אקדמים. אילוסטרציה (AP)

השנה האקדמית תשע"ג תתחיל בסימן חיובי: מנתונים שיציג מחר שר החינוך גדעון סער בישיבת הממשלה עולה כי השנה יש גידול של 20% בסטודנטים החרדים. בסקירה יציג השר את היעדים לשנת הלימודים הקרובה ובהם- התכנית להגברת נגישות החרדים בכניסה למערכת ההשכלה הגבוהה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השנה תחל יישומה של התכנית להנגשת השכלה גבוהה לחרדים, במסגרתה יחלו לפעול לראשונה כ-12 מסגרות לימוד אקדמיות בכל רחבי הארץ שילמדו מגוון רחב של מקצועות. עלות התכנית הרב שנתית עומדת על 180 מיליון שקלים. שנת הלימודים האקדמית תיפתח בשבוע הבא ביום ראשון.

כיום לומדים בכלל מערכת ההשכלה הגבוהה כ-6,000 סטודנטים חרדים. בשנה הקרובה יגדל מספרם בכ-20%, תוספת של כ-1,200 סטודנטים. על פי משרד החינוך, בסיום התכנית הרב שנתית בשנת תשע"ו צפוי מספרם להיות מוכפל לכ-12,000 סטודנטים חרדים סך הכל.

"התכנית להגברת הנגישות לחרדים להשכלה גבוהה שיישומה יחל השנה היא מהלך בעל ערך חברתי רב", הדגיש שר החינוך. "לשילוב חרדים במערכת ההשכלה הגבוהה יש משמעות רבה גם בהיבט החברתי וגם בהיבט של השתלבות בשוק התעסוקה".

עוד בעניין:

הכי מבוקש באוניברסיטה: מקצועות הרפואה