משרד החינוך פרסם את נתוני בחינות המיצ"ב

בעקבות פסיקת בג"ץ הותרו לפרסום תוצאות הבדיקות שנערכו בבתי הספר השונים בכל רחבי הארץ ומצביעות על הישגי התלמידים בהם. מגישי העתירה בירכו, אך יו"ר ועדת החינוך בכנסת הזהירה מפגיעה במערכת החינוך

לראשונה אי פעם ובעקבות פסיקת בג"ץ, פרסם היום משרד החינוך לראשונה את נתוני בחינות המיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית) בבתי הספר השונים ברחבי הארץ.

לצפייה בנתונים של רשות מקומית ספציפית לחצו כאן

נתוני דוח בחינות המיצ"ב לפי בתי ספר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עד כה היו תוצאות המבחנים חסויות, ובמשרד החינוך בחרו לפרסמן באתר אינטרנט מיוחד שהוקם לצורך כך. הנתונים בו מתקבלים על פי חיפוש מוסד ספציפי ולא כוללים השוואה בין ההישגים בין בתי הספר השונים, אלא בין כל אחד מהם לבין הממוצע הארצי.

הנושא עלה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת שנערכה היום, והעומדת בראשה - ח"כ עינת וילף (עצמאות) הביעה מורת רוח מפרסום הנתונים בהסבר שהסרת החיסיון מעליהן עלולה לפגוע במערכת החינוך ובבתי ספר שאינם מאופיינים ב"נשירת" תלמידים חלשים טרם הבחינות.

אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, הגישה את העתירה לבג"ץ שהביאה לפרסום הנתונים. היום, אחרי שהוסר מעליהם החיסיון, הביעה שביעות רצון ואמרה כי "ככל שהמשרד (החינוך) ייבחר בדרך של שקיפות, כך ייגבר אמון הציבור בו וההורים יהיו מעורבים יותר בנעשה".

בתגובה על התבטאויות מתנגדי המהלך אמרה כי "למרות נבואות הזעם, אנו מאמינים כי ביקורת מצד הציבור ושיתופו היא הדרך הנכונה - הן להשאיר את המידע ליודעי דבר בלבד".