מיום ראשון: מבחן החיבור בפסיכומטרי יוצא לדרך

בחינת הכניסה לאוניברסיטאות הורכבה, במשך שנים ארוכות, משאלון אמריקני בלבד - אבל בעקבות שינוי שיונהג מהשבוע הבא יתמודדו הניגשים גם עם פרק שבו יתבקשו להפגין את יכולותיהם בהבעה בכתב. התלמידים לחוצים, ולא פחות מהם - גם המורים

ביום ראשון הקרוב, לראשונה אי פעם, יתמודדו נבחני הפסיכומטרי עם מתכונת חדשה: לא עוד שאלון ארוך שכולו על טהרת המבחן האמריקני, אלא כזה שאליו יצורף פרק נוסף - שיעריך את יכולות הניגשים בחיבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישי רוז, מורה לפסיכומטרי, היה עסוק בשבועות האחרונים בניסיונות להכין את תלמידיו למבחן - במתכונתו החדשה. "אני רוצה שתקראו עוד פעם לעצמכם בקול, בשקט. שתשמעו את המשפטים", הוא הסביר לנבחנים  המבוהלים. "תשמעו מתי נגמר לכם האוויר במשפט".

הד"ר נעמי גפני, מנהלת המחקר במרכז הארצי לבחינות והערכה, הסבירה כי "המתכונת החדשה של הבחינה גובשה בשנים האחרונות והיא נובעת מההכרה שאחת מהמיומנויות החשובות ביותר בלימודים אקדמיים היא הכתיבה. לכן, החלטנו להוסיף מטלת כתיבה לבחינה".

חצי שעה של חיבור

השינוי שעליו הוחלט יגולם בבחינה ב-30 דקות שבמהלכן יתמודדו הניגשים עם מטלת החיבור החדשה. לפי ההערכות, יקשה אותו הפרק במיוחד על מי שעברית אינה שפת האם שלהם.

הניגשים לבחינה, שממילא חרדים ממנה, לא קיבלו - באופן טבעי - את התוספת ביתר ברכות. למרות הכל, בין אנשי המקצוע שוררת כמעט תמימות דעים שהשינוי שעליו הוחלט יסייע בשיקוף רמתו האקדמית האמיתית של הנבחן - ואולי אפילו בשיפורה.