שביתה בדרך? הסטודנטים זועמים על העלאת שכ"ל במכללות הטכנולוגיות

האם השביתה הבאה כבר בדרך? במכללות הטכנולוגיות זקוקים ל-40 מיליון שקלים כדי לפתוח את שנת הלימודים הקרובה. אחרי כ-4 חודשים של משא ומתן שלא הניב תוצאות, הם מחפשים כעת חלופות, בין היתר, גביית 2,000 שקלים מכל סטודנט ממסגרת "אגרת חירום". ההנדסאים לעתיד מתנגדים נחרצות ובהתאחדות הסטודנטים יקיימו ישיבת חירום

האם המאבק בדרך? ארכיון (חדשות 2)

האם מאבק הסטודנטים הבא יצא בקרוב לדרך? שנת הלימודים בבתי הספר נפתחה אמנם באופן חלק, אבל במכללות הטכנולוגיות המצב נראה קודר בהרבה. הפעם מדובר במחלוקת מול משרדי התמ"ת והאוצר, ומחסור של 40 מיליון שקלים שמסכן את פתיחת שנת הלימודים הקרובה (2012-2013). אחרי פיצוץ משא ומתן של כארבעה חודשים, הם שוקלים עכשיו לגייס את הסכום, מהסטודנטים עצמם. המשמעות - תוספת תשלום של 2,000 שקל לסטודנט, שיוגדר כ"אגרת חירום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להתאחדות הסטודנטים נודע על מכתב שנוסח במשרדי הפורום, וטרם הועבר לסטודנטים, ובו מפורטת בקשת התשלום המיוחד. המכתב אמנם טרם נשלח, וטרם קיבל תוקף ממשי, אך בארגון מתייחסים לכוונה הזו ברצינות וגמורה - ומכנסים כבר ביום ראשון, ערב ראש השנה, ישיבת חירום בנושא.

"כל ניסיון להעלות את שכר הלימוד באופן חד צדדי יתקל בהתנגדות נחרצת", מבהירים בהתאחדות, "גם אם הוא מגיע בתחפושת שנקראת 'אגרת חירום'" שמאחוריה ניהול כושל של חלק מהמכללות".

מפורום מנהלי המכללות הטכנולוגיות נמסר בתגובה: "הפורום שלח מתוך אחריות ציבורית, את המכתב המיועד לסטודנטים,לתגובה של נציגי משרד התמ"ת והאוצר. המכתב כפי שהוא, טרם הועבר לסטודנטים, אך האמור בו מסביר את כוונתנו". 

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "החלטת פורום המכללות הטכנולוגיות להעלות את שכר הלימוד איננה מתואמת עם שר התמ"ת ואיננה על דעתנו - להיפך, בכוונתנו להשאיר את שכר הלימוד כפי שהיה. מכללות שמבקשות הכרה ממשרד התמ"ת נדרשות לגבות רק את הסכומים שמתיר המשרד".