שר החינוך לממשלה: אשרו את הפיכת אריאל לאוניברסיטה

שרי הממשלה יתבקשו לאשר מחר את הצעתו של שר החינוך גדעון סער להפוך את המרכז האקדמי באריאל לאוניברסיטה מן המניין. "הקמת האוניברסיטה השמינית תעצים את מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל", אמר סער. בוועד ראשי האוניברסיטאות זועמים: "החלטה פוליטית ולא עניינית"

האוניברסיטה באריאל, הממשלה תאשר? (חדשות 2)

למרות הסערה וההתנגדויות, שר החינוך גדעון סער ממשיך בדרך להפיכת המכללה באריאל לאוניברסיטה. מחר יביא סער לאישור הממשלה החלטה שניסח וקוראת להשלים את המהלך. "הקמת האוניברסיטה השמינית תעצים את מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל", אמר סער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר האישור שניתן על ידי המועצה להשכלה גבוהה יו"ש לפני כחודשיים מציע שר החינוך לממשלה לאשר את הנוסח הבא: "הממשלה קובעת כי היא רואה חשיבות לאומית בהסבת המרכז האוניברסיטאי יו"ש באריאל לאוניברסיטה ומנחה לנקוט בפעולות הדרושות לצורך קבלת החלטה בדבר אישור החלטת מל"ג יו"ש, וזאת בכפוף לחוות דעת היועץ המשפטי לממשלה".

במשרד החינוך מציינים כי המרכז האוניברסיטאי באריאל השלים את המהלך שנדרש במשך שבע השנים האחרונות מיום קבלת ההחלטה בממשלה בשנת 2005, ועמד בכל התנאים והיעדים האקדמיים שהוצבו לו ושנבחנו על ידי ועדת בדיקה שהורכבה מפרופסורים מאוניברסיטאות המחקר בישראל.

במטרה להשלים את המהלך להסבת המרכז האוניברסיטאי אריאל לאוניברסיטה, נדרשת כעת, על פי הדין השורר בשטחי יהודה ושומרון, חתימה של המפקד הצבאי באזור, דבר שמעביר למעשה את ההחלטה בדבר לפתחו של שר הביטחון אהוד ברק - ולפני כשבוע הודיע ברק כי לא יחתום על הצו המאפשר את השלמת המהלך עד להכרעת בג"ץ בעניין.

מוועד ראשי האוניברסיטאות, שכבר הביע התנגדות חריפה למהלך, נמסר בתגובה: "זוהי החלטה פוליטית שהייתה ידועה מראש ונתפרה במשך שנים. אין כל צורך באוניברסיטה נוספת בישראל. מדובר במהלך שבא לשרת אינטרסים קואלציוניים ופוליטיים וסופו שימית אסון על ההשכלה הגבוהה בישראל".