פרוייקט הסבסוד נכשל: אלפי טסים לאומן נותרו ללא כרטיס

כמו בכל שנה, נרשמת הסתערות על כרטיסי הטיסה לאומן שבאוקראינה. השנה, ניסה ארגון "שבו בנים" לארגן סבסוד לרבבת מאמינים ולהפחית את מחיר הכרטיס מ-700 דולרים למחיר של בין 250-500 דולר - אך ניסיון זה כשל. כעת מנסים בארגון להשיב את הכספים למי שרכש כרטיס

פרוייקט הסבסוד כשל (חדשות 2)

מיזם סבסוד כרטיסי הטיסה לאומן של ארגון שובו בנים נקלע השבוע לקשיים כשלא הצליח לגייס די תרומות למימון הפרויקט. הלילה הפרויקט קרס סופית, התוצאה - 9,500 נוסעים שנרשמו למבצע ושילמו על כרטיס מוזל לא יקבלו כרטיסי טיסה. מאמצים להשיב את כספם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמעט 20 אלף איש נוסעים מישראל לאומן לראש השנה לקברו של רבי נחמן מברסלב. כמחצית מהנוסעים הללו קיוו לנסוע במחיר מוזל באמצעות ארגון "שובו בנים" ששם לעצמו מטרה לאפשר לרבים, גם בעלי אמצעים מוגבלים, לנסוע לקברו של רבי נחמן באמצעות סבסבוד כרטיסי הטיסה. המבצע זכה להצלחה, כ9,500 איש הצטרפו בתשלום של 250 - 500 דולרים לכרטיס, בעוד המחיר המלא עומד על כ700$. את היתרה גייסו בעמותה באמצעות תרומות.

בימים האחרונים, שבועיים וחצי לפני מועד הטיסה המתוכנן, נקלע הארגון לקשיים מהותיים בהשגת תרומות. נכון לאמצע השבוע הנוכחי עמד הסכום הנדרש להשלמת רכישת הכרטיסים על 2- 3 מיליון דולר. עד אתמול בלילה נעשו מאמצים לגייס את סכום הכסף הזה, אך ללא הצלחה. והפרויקט בוטל.

כעת ניצבים רוכשי הכרטיסים במבצע מול שתי בעיות: אחת, הכסף שכבר שולם ועדיין לא ברור אם ומתי יוחזר. השנייה, השגת כרטיס טיסה בתוך פרק זמן קצר כל כך בתוך צוואר בקבוק ביחד עם עשרת אלפים רוכשים. כעת מופנים הרוכשים לחברת עם "דרך צדיקים", שם ינסו לענות על הביקושים ולהוציא לשוק כמה שיותר כרטיסים ביומיים הקרובים. אך עדיין ייתכן מאוד שרבים יישארו בארץ בראש השנה.

תגובת "שובו בנים": לצערנו לאחר מאמצים מרובים, השנה לא הסתייע בידינו לסבסד את כרטיסי הטיסה לאומן כמו בשנה שעברה. לכן ציבור הנוסעים לאומן יירשם בחברה מתחרה וזה בסיכום עם חברת "נחלי איתנים" שבבעלות "שובו בנים". במקביל פועלים כעת להשבת כספי הקרן ל9,000 הנרשמים.