פתחו את שנת הלימודים – עם כוס בירה

כך קיבלו את שנת הלימודים בקריית גת: עשרות שמיניסטים הגיעו לבית הספר שיכורים, כדי "לציין" את היום הראשון ללימודים בי"ב. שוטרים שהיו בקרבת מקום פיזרו אותם, שפכו את האלכוהול שהביאו עמם, ושלחו אותם לחדר המנהלת. "היה לנו מידע מודיעיני", סיפר מפקד תחנת המשטרה בעיר

ככה פותחים שנה? (AP)

8:00 בבוקר, היום הראשון ללימודים בקריית גת. עשרות בני נוער, שעלו לכיתה י"ב, החליטו לציין את היום המיוחד, בשתיית אלכוהול. הם התאספו בגינה ציבורית, עם בקבוקי שתייה וכוסות בירה. כמה מהם אף נכנסו לשערי בית הספר - כשהם שיכורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרים שסיירו בקרבת מקום, כחלק מההיערכות ליום המיוחד - נתקלו בחבורות הצעירים, ולא אהבו את היוזמה. לאחר שהפסיקו את ה"מסיבה", שפכו את האלכוהול של הצעירים, ושלחו אותם לשיחה חינוכית.

"כקצין ותיק, לא זכורה לי פתיחת שנה כזו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד תחנת קריית גת, סגן ניצב עופר שומר, "ילדים שמגיעים לבית הספר עם בקבוקי אלכוהול זו תופעה מדאיגה במיוחד. יש לטפל בה באופן מקיף".

עם זאת, לדברי סנ"צ שומר, במשטרה התכוננו לאירוע מסוג זה. "קיבלנו מידע מודיעיני לפיו בכוונת שמיניסטים להגיע במהלך הלילה והבוקר לבתי ספר, ולבצע מעשי ונדליזם. נערכנו יחד עם הנהלת בתי הספר בעיר, שוחחנו עם הורים וביצענו סיורים כל הבוקר".

את הבוקר הזה, השני ללימודים, נראה שהתלמידים פתחו פיכחים לגמרי. כעת שוקלים בבית הספר איזה עונש חינוכי להעניק לשמיניסטים הטריים.