שלום כיתה א' – בלי ההורים

שנתיים אחרי שהגיעה לכפר הילדים בסיכון נרדים בערד, הלכה הבוקר נ' בת ה-6, לראשונה, לבית הספר. "אני מתרגשת מאוד ומחכה כבר לפגוש את החברים שלי לספסל הלימודים", סיפרה על תחושותיה. זיוה, אם הבית של נ' התרגשה לא פחות – "ראיתי אותה יוצאת מהבית עם התיק והדמעות לא הפסיקו לזלוג"

נ' עולה לכיתה א' (אלבום משפחתי)

היום המרגש גם כך, של העלייה לכיתה א', היה מיוחד אפילו יותר ל-נ' בת ה-6, שעברה לפני כשנתיים מאשדוד לכפר הילדים בסיכון נרדים בערד. היא הוצאה מבית הוריה בשל מה שהוגדר "חוסר תפקוד משפחתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לכפר הילדים היא הגיעה עם אחיה, בני ה-10 וה-12, אבל הוריה לא היו שם היום כדי ללוות אותה לבית הספר. כדי להתכונן ליום המרגש נ' פגשה כבר אתמול את המחנכת שלה, שסיפרה כי היא מתרשמת מאוד מיכולת הקריאה שלה.

"אני מתרגשת מאוד לקראת היום הראשון שלי בבית הספר", סיפרה נ', " אני מחכה כבר לפגוש את החברים שלי לספסל הלימודים".

ובכל זאת - נ' לא לבד. זיוה, אם הבית שלה בכפר, נשמעה נרגשת עוד יותר עם פתיחת שנת הלימודים. "ראיתי אותה יוצאת מהבית עם התיק והדמעות לא הפסיקו לזלוג מעיני", סיפרה זיוה, "ממש כמו אמא פולניה. אני מאמינה בה וביכולות שלה, ויש לה את כל הכישורים להצליח ולהגיע רחוק".

אחרי יום הלימודים, נ' חזרה עם חיוך גדול, סיפרה זיוה, "היא שמחה ומאושרת, ציירו לה ציורים בכיתה, שהיא הביאה איתה הביתה".

בכפר "נרדים", השייך ל-SOS כפרי ילדים, גדלים ילדים שנפלטו ממשפחתם הביולוגית בשל הזנחה חמורה, התעללות, אלימות או מוות של ההורים. הילדים גדלים במסגרת משפחתית לכל דבר - יש אמא ואחים, רק לא ביולוגיים. המשפחה מתפקדת כתא משפחתי עצמאי: לכל אמא יש עד שמונה ילדים והיא דואגת לצרכיהם.