התלמיד נתניהו: חרוץ, אחראי ומקבל מרות

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הפתיע את ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום הראשון ללימודים, והעניק לו תעודה מקורית משנת תשכ"א של לא אחר מאשר - התלמיד בנימין נתניהו מכיתה ו'2 שנמצאה בארכיון העירייה. "אם תשקיעו בלימודים וגם עליכם יכתבו דברים כאלה אולי תוכלו גם אתם להיות ראש הממשלה", אמר ברקת לתלמידים בכיתה

ראוי לשבח. התעודה של נתניהו (צילום: דוברות עיריית ירושלים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר לבית הספר הנרייטה סאלד בירושלים, בו למד כשהיה ילד והשתתף בטקס פתיחת שנת הלימודים במקום יחד עם שר החינוך גדעון סער וראש העירייה ניר ברקת.

ברקת הפתיע את ראש הממשלה בטקס הפתיחה עם מתנה מרגשת במיוחד משנת 1961: מחברת מקורית משנת הלימודים תשכ"א, מהימים בהם למד בנימין נתניהו בכיתה ו'2 אצל המחנכת רות רובינשטיין.

במחברת המחנכת נכתב בכתב יד כי התלמיד בנימין נתניהו הינו:

בלימודים: חרוץ, בעל תפישה מהירה, פעיל
במשפחה: אדיב, מנומס, עוזר להורים, קורא
בעבודה: אחראי, מדייק בביצוע ובזמן
בחברה: חברותי, ממושמע, עליז, אמיץ, פעיל, מקבל מרותברקת סיפר לתלמידים כי הוא הביא איתו הפתעה לאחד התלמידים שנמצאים בכיתה, והקריא את הכתוב במחברת המחנכת. ראש הממשלה התרגש והודה לברקת על ההפתעה המיוחדת. ברקת אמר לתלמידים כי "אם תשקיעו בלימודים וגם עליכם יכתבו דברים כאלה אולי תוכלו גם אתם להיות ראש הממשלה".

בנוסף העניק ברקת לנתניהו תעודה של אחיו יוני נתניהו ז"ל, שגם כן למד באותו בית הספר. ברקת סיפר לראש הממשלה כי "כשגיליתי שלמדת פה בבית הספר סאלד פניתי למנהל הארכיון בעירייה מיכאל מהלר, והוא מצא עבורנו את התעודות שלך ושל יוני ז"ל".

את היומן מצא מיכאל מהלר, מנהל ארכיון העיר ומחלקת הטקסים של עיריית ירושלים.