ובכל זאת, שביתה: ההורים משביתים את בית הספר הניסויי בירושלים

שנת הלימודים נפתחה כמעט בכל הארץ ללא שיבושים מיוחדים, אבל תלמידי בית הספר הניסויי בירושלים, עשו הבוקר את דרכם לבית הספר - אבל כדי להפגין. עמותת ההורים של בית הספר החליטה להשבית את הלימודים עד לקבלת התחייבות בכתב מהעירייה לשיפוץ בית הספר או העברתו. העירייה בתגובה: "ההתחייבות ניתנה. השביתה מיותרת"

מאות הורי ותלמידי בית הספר הניסויי בירושלים בילו את הבוקר החגיגי של פתיחת שנת הלימודים, דווקא בהפגנה. שנת הלימודים אמנם נפתחה בצורה חלקה ברוב המוסדות החינוכיים בארץ, אך עמותת ההורים של בית הספר הניסויי משביתה את הלימודים על רקע מצבו הרעוע של המבנה, לדבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר, מתלוננים ההורים על ליקויים שנתגלו במבנה, דוגמת סדק באחד הקירות שנרגם מרעידת אדמה, לפני כ-4 שנים, וטרם תוקן. כמו כן הם מציינים כי קיים מחסור חמור בתאי שירותים וליקויים באחזקת וניקיון בית הספר.

מדובר בשלוחת מרכז העיר של בית הספר, בו לומדים כ-900 תלמידים, החל מגיל 3, ועד לכיתה יב'. המבנה, שהוקם בשנות החמישים, אינו מתאים לאכלוס התלמידים, כך לטענת ההורים, ומחייב שיפוץ. כמו כן, הם מציינים, מיקום המוסד, במרכז העיר, בעייתי, ובכל זאת הם מבקשים לבצע עבודות תשתית במקום, ולא להעבירו.

עמותת ההורים מקיימת משא ומתן בנושא עם העירייה ב-4 השנים האחרונות. "הייתה סחבת בדיונים", סיפרה אחת האמהות לחדשות 2 באינטרנט, "לא נראתה התייחסות רצינית מהעירייה. עד לקבלת התחייבות מפורשת בכתב על שיפוץ מינימלי או בניית מבנה חדש - נמשיך בהשבתה".

"לילדים היה קשה לוותר על היום הראשון ללימודים"

"זה לא שאנחנו לא רוצים לחזור ללמוד", סיפרה האם על התחושות במשפחה, "הילדים היו באבל שלוקחים להם את היום הראשון. הילדים שלי בכו ורצו שהחופש ייגמר. היה להם קשה לוותר את היום הזה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ראש העיר מוביל תכנית להעברת מבנה בית הספר למיקום חדש דבר שיביא לשידרוג משמעותי ויאפשר את התפתחותו, לאחר הבטחות רבות שלא מומשו בקדנציות קודמות. השבוע הנחה ראש העיר על הכנת תב"ע והיערכות כללית להעתקת בית הספר הניסויי, יסודי ועל יסודי, למתחם חדיש ומתקדם בניות בתוך שלוש שנים. במקביל הנחה ראש העיר הנחה להיערך לשיפוצים בקמפוס בית הספר. השנה הוקצה סכום של 280,000 ₪ לשיפוצים במתחם בית הספר היסודי. חשוב לציין כי בקדנציה הנוכחית הוקצה סכום כולל של 2.1 מיליון ₪ לשיפוצים בבית הספר המהווים 14% מכלל תקציב השיפוץ העירוני. לאור המחויבות העירונית לקידום ופיתוח עתידי של בית הספר אין כל טעם בקיום השביתה הפוגעת בראש ובראשונה בתלמידים".