שמחה מהולה בעצב: מוישי הקטן הולך לכיתה א'

לפני 4 שנים הוא ריגש מדינה שלמה, כשצולם על ידי המטפלת שלו לאחר היוודע דבר מותם של הוריו גבריאל ורבקה ז"ל בפיגוע התופת במומבאי, והבוקר הוא צועד בשערי כיתה א'. מוישי הקטן, המתגורר כיום עם סבו וסבתו בצפון, כבר נקלט ע"י החברים והספיק לקבל שיחת טלפון מרגשת מראש הממשלה, שאיחל לו שנת לימודים מוצלחת

מוישי מדליק נר. הולך לכיתה א' (חדשות 2)

בין 145 אלף התלמידים שיצעדו הבוקר לראשונה בשערי בית הספר וייכנסו לכיתה א' - נמצא גם מוישי הולצברג בן השש, שהוריו גבריאל ורבקה הולצברג ז"ל נרצחו לפני ארבע שנים בפיגוע התופת במומבאי. תמונותיו של מוישי ריגשו את המדינה כולה, לאחר שניצל בזכות תושיית המטפלת שלו בבית חב"ד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כפי שמפרסם הבוקר העיתון "ישראל היום", מאז האסון הכבד מתגורר מוישי עם סבו וסבתו בעפולה, ומתחנך בבית חב"ד במגדל העמק. הוא החל את לימודיו כבר ביום ראשון שעבר, א' באלול, כנהוג במוסדות החינוך החרדי. "הוא מתפקד כרגיל בכיתה, חביב על כל הילדים וממלא את כל המשימות", סיפר לעיתון מחנכו של מוישי משה ברדוגו. "אנחנו נעשה כל שנדרש כדי לאפשר לו הנאה מלאה מלימודיו בבית הספר השנה ובשנים הבאות".

"שלום מוישי, מדבר ראש הממשלה"

באתר חב"ד פורסם אתמול כי ערב פתיחת שנת הלימודים קיבל מוישי שיחת טלפון מפתיעה מראש הממשלה בנימין נתניהו. "שלום מוישי, מדבר כאן ראש הממשלה", אמר נתניהו לילד הנרגש. "אני מאחל לך ברכה והצלחה לקראת כניסתך מחר לכיתה א'. אנחנו זוכרים ואוהבים אותך, וזוכרים כמובן גם את ההורים שלך".

על פי הדיווח באתר, מוישי השיב בביישנות "תודה רבה" וסיפר כי הוא הולך ללמוד בתלמוד-תורה של חב"ד במגדל העמק. לאחר מכן איחל לראש הממשלה שנה טובה ומתוקה. סבו של מוישי שמעון רוזנברג סיפר כי הייתה התרגשות גדולה בבית משיחת הטלפון. "למרות עיסוקיו הרבים הוא לא שכח את מוישי וזכר לנכון להרים טלפון אישי לפני שהילד הלך לישון", אמר.