2 מיליון תלמידים חוזרים לביה"ס

כמעט ללא תקלות, שביתות או עיצומים נפתחה הבוקר שנת הלימודים תשע"ג. כ-2 מיליון תלמידים הגיעו לבתי הספר והגנים ברחבי הארץ, בניהם 145 אלף תלמידי כיתה א'. כ-270 אלף ילדים בגילאי 3-4 יזכו השנה בחינוך חינם. במשטרה מאבטחים את בתי הספר בכוחות מתוגברים

כשני מיליון ילדים הגיעו הבוקר לבתי הספר והגנים ברחבי הארץ, עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ג. בין התלמידים, מגיעים לראשונה למוסדות החינוך 145 אלף ילדים מרוגשים שיתחילו את לימודיהם בכיתה א'.

החל מהשעה 6:30 בבוקר נפתח חדר המצב במשרד החינוך בירושלים כדי לפקח אחר פתיחת הלימודים בבתי הספר ובגנים. מספר הטלפון של חדר המצב: 1212-234567

בשנת הלימודים הקרובה נרשם גידול של 2.8% במספר התלמידים. 1,582,000 תלמידים מגיעים לכיתות בעוד ש-423,000 ילדים פותחים את השנה בגנים. בישראל יפעלו השנה 4,528 מוסדות חינוך בהם 62,955 כיתות. 141,085 עובדי הוראה יפעילו את הגנים ובתי הספר.

השוטרים מאבטחים את החזרה ללימודים

גם כוחות המשטרה נערכו לקראת שנת הלימודים החדשה. המחוזות ברחבי הארץ נערכו לפעילות מבצעית מיוחדת ומתוגברת בדגש על הפעלת כוחות בצמוד וסביב מוסדות חינוך וגני ילדים, בפריסה מקסימלית למניעת פח"ע ולקיום הסדר הציבורי והתנועה.

השוטרים מקיימים סיורים רכובים ורגליים, גלויים וסמויים בתחנות ההסעה המרכזיות, בתחבורה הציבורית ובריכוזי הסעה של התלמידים ומתקמים בצמתים ובמעברי החצייה, ויסייעו לאלפי התלמידים להגיע ליעדם בבטחה.

שנת לימודים בסימן בן גוריון ובגין

הנושא המרכזי בו תעסוק השנה מערכת החינוך היא לימוד מנהיגותם של ראשי הממשלה לשעבר, דוד בן גוריון ומנחם בגין. בשנת הלימודים הקרובה יצוינו 100 שנה להולדת מנחם בגין ו-40 שנה למותו של דוד בן גוריון.

שר החינוך גדעון סער, הסביר את בחירת הנושא השנתי: "העיסוק של התלמידים בחזונם ובפעילותם של שניים מגדולי המנהיגים של מדינת ישראל יאפשר היכרות מעמיקה עם אישים שהטביעו חותם על אופייה ודמותה של מדינת ישראל כמו גם עם אירועים היסטוריים בחיי מדינת ישראל".

"זו הזדמנות טובה עבור התלמידים ללמוד על ההיסטוריה של מדינת ישראל, ועל מנהיגות. התלמידים ילמדו על ההחלטות המשמעותיות שקיבלו מנהיגים אלה תוך הכרת מורכבות ההחלטות, שיקול הדעת ומערכת הערכים שהנחתה אותם", הוסיף סער.

בשנת הלימודים הקרובה כ-270 אלף ילדים יזכו לחינוך חינם, מתוך 317 אלף ילדים בני שנתון זה, זאת בעקבות החלטת הממשלה על נתינת חינוך חינם לילדים בגילאי 3-4. במשרד החינוך מעריכים, כי לאור קצב היישום המהיר בשנת הלימודים הקרובה, היישום המלא של התכנית יתבצע על פני שנתיים ולא שלוש שנים, כפי שקבעה החלטת הממשלה.