שר החינוך: "אסור להוציא דיבה - יש לנו נוער מצוין"

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים מתייחס שר החינוך לאירועי האלימות האחרונים בהם היו מעורבים בני נוער. "צריך להיאבק בזה, מערכת החינוך היא סכר שאמור להביא את הילדים לתובנות אחרות", הדגיש סער והוסיף: "יש לנו נוער שאין כמותו בעולם בהתנדבות, גם לפני שהוא הולך לצבא"

שנת הלימודים הקרובה צפויה להתחיל מחר על מי מנוחות - ללא איומי שביתות או עיצומים. שר החינוך גדעון סער, שביקר בחדר המצב בירושלים, טוען כי מערכת החינוך תמשיך גם השנה להיאבק בתופעת האלימות בקרב הנוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "שש" הדגיש השר סער: "זאת שנת הלימודים הרביעית שאני פותח ללא שביתות. יש בעיות מקומיות שאנחנו מתמודדים איתם, אבל אנחנו במהלכים של רפורמות, ויש הידברות שוטפת - כל בעיה שעולה אנחנו פותרים תוך כדי".

סער ציין כי למרות אירועי האלימות האחרונים בהם היו מעורבים נערים - יש לנו במה להתגאות. "אסור להוציא דיבה על הנוער שלנו, יש לנו נוער מצוין שאין כמותו בעולם בהתנדבות, גם לפני שהוא הולך לצבא", הסביר סער.

"מערכת החינוך הולכת ומתרסקת"

למרות זאת אמר שר החינוך: "יש גם תופעות קשות ביותר, תופעות אלימות, צריך להיאבק בזה. מערכת החינוך היא סכר שאמור להביא את הילדים לתובנות אחרות".

ועל רקע ההכנות לפתיחת שנת הלימודים, פרסם היום יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד את התכנית שלו ל"צמיחת החינוך בישראל". "מערכת החינוך הולכת ומתרסקת, וצריך לבנות אותה אחרת", אמר לפיד.

לפיד פירט את התכנית שלו: "אין תלמיד בישראל שלא ילמד לימודי ליבה וצריך לחזור לחינוך המקצועי". בנוסף ציין לפיד: "הייתי נותן למורים לנהל את הכיתות שלהם. יש טירוף של בחינות שלא מאפשר למורה להיות מורה. הם שם כי הם אוהבים, יודעים ורוצים ללמד. צריך להעלות את המשכורות שלהם. התקציב קיים".