פרס: הלינץ' בירושלים - כישלון של כולנו

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס במהלך פורום הפיס לחינוך בחולון לאירוע האלים בירושלים. לאחר שראה את התבטאויות החשודים במעשה אמר הנשיא: "הילדים לא מתחרטים, הם לא מוכנים לחיות עם עם אחר"

נשיא המדינה שמעון פרס גינה הבוקר את אירוע התקיפה של הצעיר הערבי בסוף השבוע האחרון בירושלים על ידי עשרות נערים יהודים. "מה שקרה בירושלים הוא כישלון של כולנו", אמר הנשיא בפורום הפיס לחינוך שנערך בחולון. את הפורום המיוחד אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא הביע את מורת רוחו מהעובדה שהצעירים החשודים בלינץ' לא התחרטו וקרא להשקיע בלימוד ערכים. "אדמה חשובה וקדושה, המולדת יקרה, האדם לא פחות - כל אדם", אמר פרס.

במהלך נאומו הדגיש הנשיא את החשיבות בהשקעה בדור העתיד. "עם קטן כמונו אין לו ברירה. הוא לא יכול להרשות שהילדים שלו יהיו ממוצעים. עם קטן זקוק לילדים מצויניים ומצטיינים", אמר פרס והוסיף: "הם יכולים להיות כאלה אם ניתן להם את תשומת הלב והערכים. להיות תרבותי זה לא פחות חשוב מלהיות חוקי. זה תלוי בנו.

"הייתי רוצה שהילדים שלנו להיות נדיבים ולא רק אמיצים. אדם אמיץ יכול להיות גם נדיב. ונדיב יכול להיות אמיץ. הכול אפשרי. אני מאמין שכל ילד וילדה יכולים להיות כריזמטים. צריכים לעבוד קשה, לשמור על ערנות וסקרנות. הם יכולים להיות אנשים נהדרים. הם חייבים להיות".

פרס התייחס גם להתפתחויות הטכנולוגיות שמשנות את פני החברה: "העולם רץ ריצה מטורפת בעקבות המדע, כמעט כל יום יש שינויים. העולם סוער כולו מגילויים וחיפושים. הדור יותר משכיל, בינלאומי. זו פעם ראשונה שילדים נולדים בתקופה בה יש שפה בינלאומית בנוסף לשפת הלאום - השפה הדיגיטלית. העולם לא רק יותר גלובלי, אלא גם יותר אינדבידואלי. בים הגדול של האנושות איש לא רוצה ללכת לאבדון. שזהותו תטושטש. כל אחד רוצה ייחוד".