לוחם האצ"ל מתחנן: אל תגרשו את בנה בן ה-6 של המטפלת הפיליפינית

נתן בר יוסף בן ה-93 שלחם באצ"ל למען המדינה נמצא היום במאבק להשאיר בארץ את עמנואל בן ה-6, בנה של הפיליפינית שטיפלה בו, ועומד בפני גירוש יחד עם אמו. "אם רוצים לתת לי לחיות, אז שישאירו אותו", מתחנן נתן ומספר על הקשר המיוחד עם הילד שגדל בביתו: "הוא ממלא לי את החסר"

מאז שנולד לפני שש שנים בישראל, גדל עמנואל בביתו של נתן בר יוסף, לוחם אצ"ל וממקימי העיר נתניה. עכשיו נלחם בר יוסף בן ה-93 במטרה למנוע את גירושו של עמנואל מהארץ יחד עם אמו מלינדה, הפיליפינית שטיפלה בו במסירות במשך שנים ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי האחרון נעצרו עמנואל ומלינדה על ידי רשות ההגירה כיוון שלא היו ברשותם אשרות. מאז מתקשה בר יוסף לעצור את הדמעות. "הילד הזה נותן לי חיים. הוא ממלא לי את החדר, את החסר", הוא אומר בדמעות חנוקות בריאיון לתכנית הבוקר "יום חדש".

בר יוסף מספר בהתרגשות על מערכת היחסים המיוחדת בן השניים: "הוא לא עזב אותי לרגע. מספיק היה לי לראות אותו, הוא ילד נחמד, ילד קורן שמצית לבבות".

מי שלחם בעבר למען מדינת ישראל ואיבד רבים מחבריו בקרבות מתחנן עכשיו מהרשויות לעצור את הגירוש ולשחרר לאלתר את עמנואל ואמו. "שיפתחו את הלב", הוא מבקש, "מה הוא גורם? איזה נזק? אם רוצים לתת לי לחיות - אז שישאירו אותו".

מרשות ההגירה נמסר: "האכיפה בוצעה כלפי האם עקב שהייתה הבלתי חוקית ארוכת השנים ולא כלפי הילד. ברור כי מדובר במקרה עדין, אך טרם נעצרה האם יחד עם בנה ניתנה תשומת לב לכך שהאדון נשאר עם המטפלת שלו ולצד נכדיו וילדיו. בנוסף, ניתנה לו האפשרות לבקר את האם ובנה בטרם ישובו למדינתם".