האוניברסיטאות עתרו נגד אריאל

ועד ראשי האוניברסיטאות ממשיך בהתנגדותו להכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה, וכעת מגיע גם שלב הבג"ץ. הוועד הגיש הבוקר עתירה כנגד החלטת ההכרה, בטענה כי היא "פגומה, והתקבלה משיקולים זרים". "המהלך נתפר במשך שנים, והוצא לפועל ויהי מה", כתבו ראשי האוניברסיטאות בפנייתם

מרכז המריבה. המרכז האוניברסיטאי באריאל (חדשות 2)

נמשך המאבק סביב ההכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל: ועד ראשי האוניברסיטאות עתר הבוקר לבג"ץ נגד ההחלטה להכיר במרכז כאוניברסיטה. העתירה, הוגשה כנגד מל"ג יהודה ושומרון, מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, ממשלת ישראל, ושרי האוצר החינוך והביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת העותרים, ההחלטה להכיר במרכז באריאל כאוניברסיטה היא החלטה "פגומה באופן חמור, בחוקיותה ובסבירותה, ונגועה בניגוד עניינים ושיקולים זרים". ראשי האוניברסיטאות הוסיפו לטעון במסמך כי "נפלו פגמים חמורים בשיקול האקדמי, התכנוני והתקציבי בקבלת ההחלטה".

"החץ נשלח, סביבו סומנה המטרה", המשיכו העותרים לתקוף בחריפות, "המהלך נתפר במשך שנים, להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה, ויהי מה". טענה נוספת שעלתה במסמך היא כי נתוני המוסד, שמאפשרים הכרה בו כאוניברסיטה, הגיעו מאנשי המרכז עצמו, ולא נבדקו על ידי כל גורם אחר.

בחודש יולי האחרון החליטה המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון להפוך את המרכזי האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה מן המניין. ההחלטה אושרה ברוב של 11 חברי ועדה מול שני מתנגדים בלבד. האוניברסיטה החדשה צפויה להיות השמינית בישראל, והראשונה מעבר לקו הירוק.

ראשי האוניברסיטאות קראו למועצה שלא לתמוך בהכרזה על המוסד כאוניברסיטה, בנימוק שהדבר יפגע בתקציבים של המוסדות הקיימים. מנגד, הופעל עליה לחץ פוליטי כבד מצד שר החינוך גדעון סער ושר האוצר יובל שטייניץ, שהבטיחו לתקצב את המהלך בכ-50 מיליון שקלים.