פורום הפיס לחינוך 2012

מה צופן העתיד למערכת החינוך שלנו? איך מתמודדים עם בעיית האלימות בכיתות, ומי מגן על הילדים מפני הטלוויזיה? לקראת חזרתם של ילדי ישראל לבתי הספר והגנים, נערך בחולון פורום הפיס לחינוך בהשתתפות הנשיא, שר החינוך, נציגי ממשלה ובכירים במערכת החינוך ובמשק

חמישה ימים לפני פתיחת שנת הלימודים התקיים בחולון פורום "הפיס" לחינוך. את הכנס, שעוסק במדיניות החינוך בישראל ובעולם, ומהווה נקודת מפגש בין אנשי חינוך לבכירי המשק, המדיניות הציבורית, האקדמיה, התקשורת והאמנויות, העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במסגרת הפורום דנו המשתתפים במצב החינוך בישראל ובסוגיות שמעסיקות את ציבור ההורים, המורים והתלמידים: עתיד ההשכלה, האלימות בכיתות, תזונה וחינוך לספורט, השלכות הצפייה בטלוויזיה, חופש אקדמי ומוכנות התלמידים של היום לשוק העבודה של המחר.

בכנס לקחו חלק נשיא המדינה שמעון פרס, שר החינוך גדעון סער, יו"ר הכנסת רובי ריבלין, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, יו"ר האופוזיציה לשעבר ציפי לבני, השופטת בדימוס דליה דורנר- נשיאת מועצת העיתונות, יוסי וסרמן - יו"ר הסתדרות המורים, אלוף אורנה ברביבאי - ראש אכ"א, אלוף (במיל') עוזי דיין- יו"ר מפעל הפיס וראש עיריית חולון מוטי ששון.

הנשיא: הלינץ' - כישלון של כולנו

נשיא המדינה גינה בחריפות את גל האלימות האחרון ואמר כי הלינץ' בירושלים הוא "הכישלון של כולנו". עוד ציין פרס כי "עלינו ללמד ערכים שמעט נשכחו, המולדת יקרה האדמה חשובה אך האדם לא פחות חשוב. כל אדם".  

בנאומו התייחס פרס לחשיבות ההשקעה בחינוך וההשקעה בדור העתיד ואמר: "מדינת ישראל היא פרי של מעשה אנשים. לא מים, לא שטח, לא אוצרות טבע. ישראל היא סיפור של האדם, האדם היוצר, החלוץ, האמיץ והמסור. ילד בן 10 יחיה בעוד עשר שנים בעולם אחר לגמרי, עם ידע שהיום נראה לנו כסוד גנוז. לעם קטן כמונו אין ברירה, איננו יכולים להרשות כי ילידנו יהיו ממוצעים. עם קטן זקוק לילדים מצטיינים ומצוינים. הילדים יכולים להיות כאלו אם ניתן להם את התנאים, תשומת הלב ואת הערכים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת