ההורים מוחים: לילדינו המוגבלים אין מסגרת לימודית

שנת הלימודים תיפתח בעוד שמונה ימים ול-1000 ילדים בעלי לקויות למידה אין עדיין מסגרת מתאימה. הורי הילדים יפגינו מול משרד החינוך במחאה על ביטול השיבוץ בכיתות שסייעו לילדים, שעתה ישולבו ככל הנראה בכיתות רגילות

עוד לא נמצא שיבוץ לתלמידים, כיתה ריקה (AP)

בעוד שמונה ימים תפתח שנה הלימודים ובארץ ישנם כ-1000 תלמידים מהמגזר החרדי בגילאי 6-7 שאינם משובצים למסגרת מתאימה לתשע"ג. בשעה 11:00 יפגינו הילדים והוריהם מול משרד החינוך בירושלים במחאה על ביטול המסגרות לחינוך המיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה למדו הילדים בגני "חינוך מיוחד קל", שם מטפלים בילדים הסובלים מבעיות מוטוריות ובעיות קשב וריכוז. הילדים בגנים הללו מרוכזים בקבוצות קטנות ובכיתות "מקדמות" כדי לאפשר את שילובם. לטענת הורי הילדים, ישנן מסגרות חינוך מתאימות המוכנות לקבל את התלמידים ולשלבם כראוי במסגרתם, והכל תלוי ועומד בהיעדר אישור הממונים על כך במשרד החינוך.

צבי בירנגר, הורה לילד בחינוך המיוחד אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "השנה הם החליטו לסגור את כל עניין הכיתות המקדמות. בבתי ספר בו מתקיים חינוך רגיל אף אחד לא רוצה לקבל ילד טיפולי, ואנחנו לא רוצים לשלוח את הילד שלנו לכיתה רגילה", הדגיש האב.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "תקציב החינוך המיוחד גדל בשלוש השנים האחרונות ועומד כיום על 3.5 מיליאד שקלים. במטרה לתת מענה למורכבויות השונות והרבות של התלמידים המצויים במסגרת זו. בתוך כך, מעניק להם המשרד מערך רחב של טיפולים; פארה רפואיים, רגשיים ולימודיים, בהתאם למורכבות של כל תלמיד".

בנוסף, מבקשים במשרד להבהיר כי הם מנהלים "מדיניות של שילוב תלמידים עם לקויות למידה או מורכבויות קלות במסגרת החינוך הרגיל, תוך מתן תמיכה רחבה בהיבט הרגשי והלימודי. שילוב של תלמידים אלה בחינוך הרגיל מאפשר להם לרכוש מיומנויות חברתיות ולימודיות אשר תורמים להתפתחות האישית שלהם".