מפגינים נגד פיטורי מפקח האזרחות

מחאת לימודי האזרחות יוצאת לדרך כשעשרות מורים ופעילים נוספים צפויים להגיע להיכל העצמאות בתל אביב ולצאת נגד פיטוריו הצפויים של אדר כהן, מרכז תחום האזרחות במשרד החינוך. בשימוע שנערך לו נטען כי הוא עלול לסיים את תפקידו בשל "ליקויים בהליך אישור ספרי הלימוד", אך תומכיו סבורים: "הוא תויג כשמאלני"

מחאת לימודי האזרחות: משמרת תמיכה באדר כהן, מרכז תחום האזרחות במשרד החינוך, התקיימה הבוקר בהיכל העצמאות בשדרות רוטשילד בתל אביב' בה השתתפו עשרות שתומכים במהלך. אדר זומן לשימוע בפני מנכ"לית המשרד, דלית שטאובר, שהתריעה בפניו כי הוא צפוי לסיים את תפקידו בשל "פגמים בהליך אישור ספרי לימוד". את משמרת המחאה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

מאות מורים לאזרחות ברחבי הארץ הביעו תרעומת על המהלך וטענו כי העילה שהציגה מנכ"לית המשרד מהווה תירוץ וכי הסיבה האמיתית לניסיונות להדיח את אדר נעוצה בכך שתויג על ידי גורמים במשרד כ"שמאלני". רונית בלום, מורה לאזרחות מתל אביב שהשתתפה בהפגנה, טענה כי מנסים להדיח את כהן רק בגלל דעותיו הפוליטיות.

בשיחת השימוע שערכה שטאובר לאדר, הדגישה נציגת משרד החינוך כי למרות הטענות נגדו מדובר באיש מקצוע ביקורתי ופלורליסטי. "ההחלטה בנושא תתקבל, כמקובל, בתום ההליך המקצועי" טענו לפני ימים אחדים במשרד החינוך והדגישו כי החלטתם לא תושפע מגורמים חיצוניים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי: "ניסיונות ללחצים פוליטיים ולהתערבות ערב קבלת ההחלטה, לא ישפיעו על התהליך המקצועי המתקיים במשרד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת