100 סטודנטים דרוזים נתקעו בדמשק

הצלב האדום הודיע כי הוא אינו יכול לתאם מעבר של סטודנטים דרוזים ישראלים שלומדים בדמשק, בחזרה לישראל. משפחותיהם של הסטודנטים, שחוששות לשלומם, ביקשו להקדים את חזרתם בעקבות הקרבות בדמשק. דובר הצלב האדום: "עושים הערכת מצב בכל יום"

גבול ישראל-סוריה. ארכיון (רויטרס)

תקועים בסוריה: כ-100 סטודנטים דרוזים ישראלים מרמת הגולן הלומדים בדמשק, מעוניינים לתאם את חזרתם לארץ - אך הדבר לא מתאפשר בשל המצב הביטחוני במדינה.

בעוד חודש אמורים היו לשוב הסטודנטים לישראל עם סיום הסמסטר, אך בשל ההסלמה בקרבות שהגיעו לבירה הסורית הגישו משפחותיהם בקשה לצלב האדום להקדים את שובם ארצה.

הצלב האדום, שמתאם את מעבר הסטודנטים, הודיע למשפחות כי אין כרגע כל אפשרות לבצע תיאום למעבר. בנוסף נמסר כי בשלב זה לא ברור אם המעבר המקורי שתוכנן בחודש הבא יוכל גם הוא להתבצע.

מידי שנה לומדים כ-250 סטודנטים דרוזים ישראלים בדמשק, כולם על חשבון הממשל הסורי. בחודשים האחרונים מאז החלו העימותים בסוריה, חצי מהם שבו לארץ והפסיקו את לימודיהם.

דובר הצלב האדום בישראל רן גולדשטיין, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הסיבה לכך שהמעבר אינו מתאפשר הוא חשש לביטחונם של הסטודנטים. "בדמשק בני אדם אינם יכולים להסתובב ברחובות. אנחנו עושים הערכת מצב בכל יום כדי לבדוק האם ניתן לתאם את המעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת