קריאה לרה"מ: "נשוב לרחוב אם לא תאמץ את דוח פלסנר"

בעוד הרב עובדיה יוסף קורא לבטל את חופשות הקיץ לבני הישיבות כדי שיתפללו נגד הגיוס, במחנה לשיוויון בנטל נהנים מהרוח הגבית שקיבלו אמש מעשרות אלפי המשתתפים בעצרת. "תחושות מדהימות", אמר הבוקר עידן מילר ממובילי המאבק. "עם ישראל התעורר מחדש, נמשיך במאבק עד ליישום מלא של ההמלצות"

כ-35 אלף בני אדם יצאו אתמול לרחוב וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו לאמץ את המלצות ועדת פלסנר לקידום השיוויון בנטל. שעות אחרי העצרת הגדולה, עדיין לא ידוע מה הבשורה שתצא מלשכת ראש הממשלה ומסיעת הליכוד הבוקר, אך המחנה המשותף מבטיחים להמשיך במאבק עד ליישום מלא של המלצות הוועדה.

"היה ערב מדהים", אמר הבוקר עידן מילר ממובילי "המחנה המשותף", והתנועה לשוויון בנטל בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "כשהחלטנו על העצרת לפני כשבוע בחרנו במיקום של רחבת המוזיאון כי חשבנו שיגיעו כמה אלפים -אבל הגיעו עשרות אלפי אלפים ויש הערכות של למעלה מ-40 אלף, אלה תחושות מדהימות".

"עם ישראל התעורר מחדש, ודורש מהממשלה שלו לעבוד בשבילנו הרוב האזרחי ולא בשביל קבוצות המיעוט שיודעו לסחוט את המערכת", הוסיף מילר. אך לצד האופוריה שהוא וחבריו למאבק חשים הבוקר, הם עדיין ממתינים לראות תוצאות בשטח.

"בעינינו, ועדת פלסנר כבר הלכה כמה צעדים מאוד מרחיקי לכת בוויתרים לחרדים, וגם לא פתרה לחלוטין את נושא השירות של הערבים - ולכן ראש הממשלה חייב לקבל את המלצות הוועדה כלשונה, כדי שנגיד שאנחנו מסיימים את המאבק שלנו", הבהיר מילר. "כל סטייה מהמלצות הוועדה, ולו הקטנה ביותר מדוח ועדת פלסנר היא מבחינתנו עוד מריחה ועוד דיל שראש הממשלה נותן לכיוון המפלגות החרדיות, ולכן נמשיך את המאבק שלנו".

מילר ציין כי אינו חושש לארגן עצרת נוספת שתקרא לראש הממשלה להקשיב לרחשי הציבור. לדבריו, אם ראש הממשלה וסיעת הליכוד לא יאמצו את דוח פלסנר כלשונו, העם יחזור לרחובות. "בכל מקרה הוכחנו פה תזה מעניינית: אם הציבור יודע להתאגד - אפשר להשיג הישגים. לכן בהמשך נוביל מאבקים בנושאים נוספים שצריכים להשתנות במדינה", סיכם מילר.

הרב עובדיה: "לבטל את החופשות ולהתפלל נגד הגיוס"

גם במגזר החרדי עוקבים אחר עמדתו של ראש הממשלה. בניסיון למנוע אפשרות שמסקנות הוועדה יואומצו במלואן, קרא אמש הרב עובדיה יוסף לבטל את חופשת הקיץ בישיבות ולערוך תפילות המוניות לשינוי "הגזירות הקשות".

בדרשה השבועית שנשא בבית הכנסת שבביתו, פנה מנהיגה הרוחני של ש"ס אל מאמיניו והפציר בהם: "אני מבקש שראשי הישיבות ידאגו שהשנה לא יהיה חופש. יש ללמוד תורה ולהתחזק בתורה, אנחנו עכשיו נמצאים בצרה גדולה", אמר הרב עובדיה יוסף. "יש שחושבים למעט את כבוד התורה, למעט את לימוד התורה, למעט לומדי התורה, למעט את עמלי התורה לצערנו הרב - והרי ישראל לא קיימים, אלא בזכות התורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת