זעם באריאל: לא להיכנע לקרטל ראשי האוניברסיטאות

בעקבות ההמלצה שלא להכיר במרכז האוניברסיטאי אריאל כאוניברסיטה תוקפים במוסד האקדמי את ועדת התכנון והתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. "הוועדה משרתת את ההגמוניה הישנה בשליטת קרטל ראשי שבעת אוניברסיטאות", טוענים במרכז האוניברסיטאי ומוסיפים: "אוניברסיטת אריאל היא צורך ולמעשה היא עובדה"

במרכז האוניברסיטאי באריאל תקפו הערב את הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה בעקבות ההמלצה שלא להכיר במוסד האקדמי כאוניברסיטה.

"כצפוי, חברי הוועדה בחרו להתעלם מדוח המועצה להשכלה גבוהה שקובע כי לאחר 30 שנות פעילות, המרכז האוניברסיטאי אריאל הינו אוניברסיטה לכל דבר ועניין", אומרים במרכז האוניברסיטאי. "הוועדה משרתת את ההגמוניה הישנה בשליטת קרטל ראשי שבעת אוניברסיטאות, הפועלים בשם אינטרס צר של המוסד שלהם, ומנסים לדכא את צמיחת ההשכלה הגבוהה בישראל על חשבון הסטודנטים והמרצים בישראל".

בהודעה מטעם המרכז האוניברסיטאי באריאל נמסר עוד כי "אנחנו מצפים משר החינוך לא להיכנע לקרטל של ראשי האוניברסיטאות, לאמץ את מסקנות הדוח, ולקבל את ההחלטה המתחייבת לטובת כלל אזרחי ישראל. קרטל ראשי האוניברסיטאות, על אף רצונם, לא יכולים לעצור את הקידמה. אוניברסיטת אריאל היא צורך ולמעשה היא עובדה. הניסיונות לדחות החלטה הגיונית ושפויה היא נואשת ומגוחכת - מה כבר תבדוק ועדה נוספת שלא בדקה הנוכחית לאורך שבע שנים?"

מנגד הגיב ועד ראשי האוניברסיטאות בסיפוק. "אנו מברכים את הוועדה על החלטתה לבצע בדיקה מקיפה של מבנה מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל", נמסר מוועד ראשי האוניברסיטאות, "הבדיקה צפויה לתת מענה מתאים למציאות הקיימת, כולל בחינת הצורך לקידומו של מוסד אקדמי כזה או אחר."

מוקדם יותר הערב המליצה הוועדה לתכנון ותקצוב שלא להכיר במרכז האוניברסיטאי אריאל כאוניברסיטה מהמניין. בהחלטתה גורסת הוועדה שאין צורך בעוד אוניברסיטה ויש לחזק את המוסדות הקיימים.

על פי ההמלצה, תוארך ההכרה במוסד כמרכז אוניברסיטאי מבלי לשנות את מעמדו הנוכחי. "לאור חשיבותו ומורכבותו של הנושא החליטה הוועדה שאין בידיה לעת עתה לשנות את ההחלטה מ-2006, לפיה לא קיים בשלב זה צורך בהקמה/הכרה באוניברסיטה נוספת, וזאת עד להשלמת תהליך בחינה מעמיקה בנושא מבנה מערכת ההשכלה הגבוהה", נכתב בהודעת המועצה להשכלה גבוהה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת