שר הפנים: "המצב באריתריאה בטוח יותר מאשר בשדרות ובישובי הדרום"

מבצע גירוש אזרחי דרום סודן כבר החל, אך שר הפנים כבר מסמן את היעד הבא - גירוש 30 אלף אזרחי אריתריאה. הדבר אמנם כרוך בהסדר שטרם הושג, אך ישי לא נרתע. "אמרו שאני חשוך וגזען, אבל כולם מבינים אותי", אמר שר הפנים

פקחי יחידת עוז נמצאים אמנם בעיצומו של מבצע גירוש אזרחי דרום סודן ששוהים בישראל באופן בלתי חוקי, אבל שר הפנים אלי ישי כבר מסמן את המטרה הבאה - האריתראים, ש-30 אלף מהם נמצאים כיום בישראל.

במסגרת כנס של ההסתדרות הציונית העולמית בהשתתפות פורום סגני ראשי הערים והרשויות המקומיות, נשא ישי דברים ואמר כי גירושם של אזרחי דרום סודן ותושבי חוף השנהב הוא רק תחילת הדרך. "מדובר בסך הכל ב-1,500 עד 2,000 מסתננים. זה לא מה שיעזור", אמר ישי. "הבעיה האמתית היא באריתראים - עם 30 אלף תושבים כאן, הם והצפון סודנים, שנמצאים בכמות של מעל ל-15 אלף".

בהתייחס למצב באריתריאה אמר ישי: "המצב שם יותר בטוח מאשר בשדרות ושאר ישובי הדרום. ברגע שהבנייה תסתיים שם, הם יוכלו לחזור".

"חשוך וגזען? כולם מבינים אותי"

"צריך להגיע להסדר עם המדינות", אמר ישי בהתייחס לאריתריאה וצפון סודן, "כך נצליח להרחיק בהסכמה את כל מהגרי העבודה והמסתננים שהגיעו לארץ שלא כחוק". עוד הוסיף שר הפנים: "כבר שלוש שנים שאני נאבק וזועק בנושא, והשמיצו אותי - אמרו שאני גזען וחשוך, בסוף כולם מבינים אותי".

"תהליך הגירוש הזה ייקח תקופה לא קטנה, אבל נהיה נחרצים", אמר ישי. "זה לא משנאת זרים, אלא מאהבת ישראל. אנחנו רוצים שיהיה לאזרחי מדינת ישראל שקט וביטחון בשכונות. המהגרים מגיעים בעיקר לשכונות העוני, אבל צריך לשמור על המדינה שיש לנו כי אין לנו ארץ אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת