נשיאי האוניברסיטאות: לא להכרה באוניברסיטה באריאל

בעוד ראש עיריית אריאל רון נחמן טוען כי ההתנגדות להכרה במכללה הקיימת בעירו כאוניברסיטה היא פוליטית בלבד, יצאו היום ועד ראשי האוניברסיטאות במכתב לרה"מ נתניהו שבו חבריו מצהירים - "התנגדותנו היא כלכלית בלבד". במכתבם כותבים חברי הוועד: "הקמת האוניברסיטה באריאל תפגע בנו כלכלית"

המאבק סביב הדיון על הפיכתה של מכללת אריאל לאוניברסיטה מתחמם. ועד ראשי האוניברסיטאות פנו היום במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הם קוראים לו למנוע את הקמתה של אוניברסיטת מחקר נוספת בישראל, דבר שיהווה לטענתם פגיעה קשה במערכת ההשכלה הגבוהה במדינה.

במכתבם מדגישים חברי ועד ראשי האוניברסיטאות כי אין בהתנגדותם למהלך נימוק פוליטי המתנגד לכאורה להכרה במוסד שנמצא מחוץ לקו הירוק ולגבולותיה של מדינת ישראל, אלא כלכלי ביסודו. בכך הם מכחישים למעשה את טענותיו של ראש עיריית אריאל רון נחמן.

"שנים רבות סבלו האוניברסיטאות מתת-תקצוב שגרם לפגיעה ביכולות המחקר של מדינת ישראל ולאחרונה, בהנהגת ראש הממשלה, התחילה לנשב רוח של שינוי בהשקעה בהשכלה הגבוהה במדינה", כתבו נשיאי האוניברסיטאות במכתבם.

הקמת האוניברסיטה באריאל, לדברי נשיאי האוניברסיטאות תוביל "לפגיעה קשה ביכולת של האוניברסיטאות הקיימות להשתקם מ'העשור האבוד' ובעצם יחזיר אותן שנים אחורה".

ראש עיריית אריאל: "ההתנגדות פוליטית"

"אוניברסיטאות המחקר בישראל נותנות את המענה הטוב ביותר לאוכלוסיות היעד ואין כל צורך בהקמת אוניברסיטה נוספת", אמרו הנשיאים, וציינו כי רק לאחרונה התפרסם מחקר בינלאומי באוסטרליה שדירג את ישראל כאחת המובילות ביחס שבין גודל האוכלוסיה ומספר המוסדות להשכלה גבוהה.

"הרצון לקדם מוסד אקדמי ניתן להשגה גם באמצעות פתרונות אחרים, הקיימים כבר היום בעולם המערבי, פתרונות שלא יפגעו במערך המחקר של ישראל", טענו חברי ועד ראשי האוניברסיטאות. "ממשלת ישראל צריכה להמשיך ולנתב את המשאבים הקיימים וכל תוספת למשאבים אלו לאוניברסיטאות הקיימות המשוועות למשאבים מצומצמים אלו".

נזכיר כי בניגוד לטענתם של ועד ראשי האוניברסיטאות, תקף ראש עיריית אריאל רון נחמן בימים האחרונים את קביעתם וטען מנגד כי חוות דעתם מתבססת על מניעים פוליטיים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת