רני רהב: "המשטרה צריכה להיכנס במפגינים בכל הכוח"

התמונות הקשות של האלימות והוונדליזם אמש בהפגנת פעילי המחאה בת"א הרתיעה מאוד את איש יחסי הציבור רני רהב. "היינו כבר בהפגנות שנגמרו ברצח", הוא אומר, "מחובתו של שלטון החוק לשמור עליו, ואם יש אלימות - יהיו גם הרוגים"

"אם לא יהיה מבוגר אחראי בקרב המפגינים, התמונות שראינו אתמול יהיו 'פודל' לעומת המציאות שאנחנו יכולים להתעורר אליה" - כך מזהיר איש יחסי הציבור רני רהב, המעניק גיבוי לפעילות המשטרה אמש במהלך ההפגנה על אף התמונות בהן נראים שוטרים משתמשים באלימות לכאורה כלפי מפגינים.

"אני מקווה שהפרובוקציה אמש לא הייתה למטרות יחסי ציבור", הוסיף רהב בריאיון הבוקר לגלי צה"ל. "אני בהחלט מבין שהזעקה קיימת ואנחנו במדינה דמוקרטית, אבל מחובתו של שלטון החוק לעצור את האלימות באותו רגע. ברגע שיש אלימות - המשטרה צריכה להיכנס בכל הכוח. היינו בהפגנות שנגמרו לא טוב, כולל ההפגנה של שלום עכשיו שנגמרה ברצח. ברגע שיש אלימות, בסוף היום יש הרוגים".

רהב המשיך לקרוא למפגינים, כפי שעשה בעבר, לעלות ולהפגין מול משכן הכנסת. "אני קורא לכל המפגינים, ואני מבין לליבם, המקום שאתם צריכים להפגין הוא ירושלים. יש 120 חברי כנסת שצריכים לשנות את החוקים כדי שמעמד הביניים יוכל לחיות פה בצורה יפה. גם אני לפני הצבא עבדתי בארבע בארבע עבודות והתחלתי לעבוד בגיל 13".

ויש גם פתרונות ולא רק טענות מצדו של רהב. "מקובל עליי כל מה שיעזור למדינה להיות מקום טוב יותר", לדבריו. "יש לשנות את חלוקת הכסף מחדש כי הכסף ישנו, אבל הוא לא הולך למקומות שאנחנו רוצים. לא יעלה על הדעת שבתקציב מדינת ישראל לא יהיה סעיף במסגרתו ייבנו 100 עד 200 מגדלים לצעירים ששירתו בצבא, שיקבלו דירות לתקופה של עד 3 שנים בפיקוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת