הורים בפסגת זאב זועמים: הפרדה בין בנים לבנות במסיבת חנוכה

תלמידי ביה"ס היסודי "אתרוג" בפסגת זאב הוזמנו לפעילות חינוכית לרגל חג החנוכה, אך בהזמנה הובהר להורים כי הפעילות תהיה נפרדת לבנים ולבנות. חלק מההורים זעמו על ההחלטה וטענו כי מנהל ביה"ס נכנע ללחצים שמפעילים הורים מהזרם האדוק ביישוב. "למה אב לא יכול לראות את בתו בפעילות החג?", תהתה אחת האמהות

"המנהל נכנע ללחצים". ארכיון (רויטרס)

הורים לתלמידי בית הספר היסודי "אתרוג" של החינוך הממלכתי-דתי זועמים על החלטת מנהל המוסד החינוכי להפריד בין תלמידים ותלמידות במסגרת אירוע שמתקיים הערב (חמישי) בבית הספר לרגל חג החנוכה. לדברי חלק מההורים, כתוצאה מהחלטת המנהל אבותיהם של התלמידות נאלצים שלא לקחת בפעילות בהשתתפות בנותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת ההורים, המנהל אסר על האבות להצטרף לפעילויות בהן משתתפות בנותיהם. "תחילה תכנן המנהל להפריד גם בין האבות לאמהות, אך לאור התגובות הנזעמות הוא החליט להשאיר את האיסור רק על אבות שלא יראו את בנותיהם", סיפרה אחת האמהות לחדשות 2 Online.

"מה זה עוזר לי אם בעלי לא יוכל לראות את הבת שלי?", הוסיפה האם. "איזה מן דבר זה? מדובר בילדים בבית ספר יסודי. אין סיבה למנוע מהילדים את שמחת החג".

"יש קבוצה אדוקה שמכתיבה לכולם"

הסיבה העיקרית למחלוקת בבית הספר נועצה בכך שבפסגת זאב ישנו רק בית ספר אחד של החינוך הממלכתי דתי. בנוסף, היישוב מורכב בחלקו מתושבים דתיים אדוקים ולא אדוקים. הורים מסוימים אמרו כי בשל לחץ שמפעלים הורים מהזרם האדוק, המנהל נכנע לדרישותיהם ההלכתיות.

"זאת תקופה ארוכה שיש מאבק על צביון בית הספר, אבל כעת מדובר בשיא חדש", אמרה אמא של אחד התלמידים. "המנהל מנסה לקבוע עובדות בשטח וההורים לא יתנו לו".

"אין ברירה וכל הזרמים צריכים ללמוד יחד", היא הדגישה. "יש קבוצה מאוד אדוקה שמכתיבה לכולם, והמנהל נכנע לדרישות ההורים האדוקים".

מהנהלת בית הספר טרם נמסרה תגובה.