המשטרה נגד פעילי המחאה: "נחצו כל הקווים האדומים"

סערה בעקבות ההפגנה האלימה אמש בת"א ומעצרם של 85 פעילים. פעילי המחאה מספרים על אלימות לא סבירה: "המשטרה לא מאפשרת לנו לערוך הפגנות חוקיות, פעילים מוכים ונרדפים. מי שנהג באלימות זאת המשטרה". מנגד, במשטרה טוענים: "כשהמפגינים נוהגים באלימות, משתמשים בכוח סביר כדי לעצור אותם". צפו בתמונות מההפגנה האלימה

מלחמת גרסאות בבוקר שאחרי ההפגנה הסוערת בתל אביב: נציגיהם של אלפי המפגינים שגדשו אמש את רחובות תל אביב טוענים כי הופעלה נגדם אלימות בלתי סבירה מצד השוטרים. המשטרה מצידה מדגישה: "זו חצייה של כל הקווים האדומים". 85 מפגינים נעצרו בתום הלילה הסוער.

פעילי המחאה התחילו להפגין אמש בשדרות רוטשילד בתל אביב, ומשם המשיכו לרחוב אבן גבירול, חסמו את התנועה במקום ובהמשך אף שיבשו את התנועה בנתיבי איילון. בנוסף, ניפצו הפעילים שמשות של כמה סניפי בנק והתעמתו עם השוטרים.

סתיו שפיר, מראשי המחאה שהשתתפה אמש בהפגנה, אמרה הבוקר לחדשות 2: "יש פה תמונות מאוד מטעות, מטעם אחד העיתונים בישראל. אנחנו לא פרצנו לתוך בנקים, אנחנו נכנסנו לאזורים הפתוחים בתוך הבנקים, של הכספומט אותם הסמלים של הכלכלה והשיטה שנגדה פעלנו בחודשים האחרונים".

המשטרה: "ליף הפריעה לאוכפי החוק"

"אלימות היא דבר שכולנו מגנים, מה שהיה אתמול זה אלפי מפגינים שלא נהגו באלימות, אפילו לא רגע אחד, למעט תקרית קטנה כזאת או אחרת. מי שנהג באלימות זאת משטרת ישראל וממשלת ישראל. ממשלת ישראל מנסה לעצור את המחאה, והיא מנסה לעצור אותה כבר חודשים ארוכים", מדגישה שפיר.

פעילת המחאה הוסיפה: "לא ראינו אף פעם תמונות של מפגינים נגררים על הרצפה במרכז תל אביב, מוכים, נרדפים, נחקרים בבתיהם. המשטרה לא מאפשרת לנו לערוך הפגנות חוקיות. אלימות זה לא הפתרון וזה דבר שאנחנו מגנים".

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב אהרן אקסול, התייחס להפגנות אתמול וכינה את האירוע "חצייה של כל הקווים האדומים". גם מפקד מרחב ירקון של המשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, העביר ביקורת על פעילות המפגינים ואמר הבוקר בריאיון ל"קול ישראל" כי "משטרת ישראל כגוף אוכף חוק היא הבסיס של מדינה דמוקרטית".

"ליף הייתה יחד עם עשרות מפגינים שהפרו את החוק. היא הפריעה לאוכפי חוק לבצע את עבודתם. במשטרת ישראל, במקרה של ההפגנה ביום שישי, הגיעה לסייע לעיריית תל אביב. היה צורך לעצור אותה. כשהמפגינים נוהגים באלימות, המשטרה נוהגת בכוח סביר כדי לעצור אותם", הדגיש אוחיון.

"הוחלט לאפשר למפגינים להביע את דעתם"

מהמשטרה נמסר היום בתגובה כי "אתמול בלילה התנהלה בתל אביב הפגנה בלתי חוקית, שמשתתפיה חסמו רחובות מרכזיים בעיר. למרות שההפגנה לא קיבלה את אישור המשטרה, הוחלט לאפשר למפגינים להגיע ולהביע מחאתם".

"המפגינים החלו לבצע מעשי ונדליזם, שפכו פחים באמצע הכביש, ושברו שמשות של חמישה בנקים במרכז העיר. בשלב זה, החליטו הכוחות בשטח לעצור את הצעדה ולא לאפשר למפגינים להמשיך בדרכם. המשטרה נתנה הוראת פיזור, אך המשתתפים בחרו להתעלם מההוראות וביקשו להמשיך ולחסום צירים ולהתעמת עם השוטרים. בתום ההפגנה, נעצרו מספר מפגינים נגדם יוגש כתב אישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת