מדאיג: ירידה חדה בנבחנים ב-5 יח"ל במתמטיקה

מנתונים של משרד החינוך עולה תמונה עגומה על רמת המתמטיקה בקרב תלמידי ישראל. בחמש השנים האחרונים ירד מספר הנבחנים במקצוע מ-14.1% ל-10.7%. יו"ר ועדת המקצוע במשרד החינוך: "אם אשתמש במושג קטסטרופה, תהיה זו לשון המעטה". בשנת 2010 ניגשו לבחינה 10,500 תלמידים לעומת 13,000 ב-2006

דאגה ממצב המתמטיקה בישראל, ארכיון (חדשות 2)

ממסמך פנימי של משרד החינוך עולה תמונה מדאיגה על מצב המתמטיקה בקרב תלמידי ישראל: על פי הנתונים, שמפרסם הבוקר עיתון "הארץ", עולה כי מספרם של התלמידים הנבחנים במתמטיקה בחמש יחידות לימוד ירד מ-14.1% ל-10.7% תוך חמש שנים. במקביל, מספרים של התלמידים בכל שנתון דווקא עלה משנה לשנה - מה שמראה עד כמה המצב אכן חמור.

כך למשל, בעוד שבשנת 2006 ניגשו לבגרות ב-5 יח"ל כמעט 13 אלף תלמידים, בשנת 2010 למדו רק מעט יותר מ-10,500 תלמידים ברמה זו. יושב ראש ועדת מקצוע המתמטיקה במשרד החינוך, פרופסור עזריאל לוי מהאוניברסיטה העברית חושש ממשבר מתמשך במקצוע המתמטיקה. "אם אשתמש במושג קטסטרופה, תהיה זו לשון המעטה", סיפר פרופ' לוי. " חייבים להתעורר ולהבין שהתרופה היא לא מהיום למחר, שזה תהליך רב שנתי שאם לא נתחיל בו היום, אוי ואבוי לנו".

פרופ' לוי גם מזהיר כי אין מספיק מורים במקצוע. "הבעיה הרצינית באמת היא שאפילו בשביל התלמידים האלו אין לנו מורים", הדגיש לוי. "כשיהיה לנו עודף במורים בוגרי אוניברסיטה, ונראה שהם מסתובבים בטלים, נדאג להשיג יותר תלמידים. במצב הנתון פחות מרבע מהמורים הצעירים הם בכלל בעלי תואר בוגר במתמטיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק