התלמידים זועמים: "הבגרות בלשון הייתה מכשילה"

אלפי תלמידים חתמו על עצומה ברשת בעקבות בחינת הבגרות בלשון שנערכה אתמול, וטוענים כי היא הייתה קשה מדי, מסורבלת ונועדה להכשיל. "אנחנו לא מוכנים להיות קורבן של משרד החינוך", סיפרו התלמידים. "אנו דורשים תנאים מקלים". גם מנהלים מסכימים: "הבחינה הזו הייתה קטסטרופלית". משרד החינוך: נבדוק את הטענות

התלמידים זועמים על הבגרות בלשון. ארכיון (חדשות 2)

לשון מכשילה? תלמידים רבים מכל רחבי הארץ זועמים בעקבות בחינת הבגרות בלשון אתמול, וטוענים כי המבחן היה קשה להבנה, מסורבל ו"ניסה להכשיל". כמה מהם החליטו לפתוח עצומה ברשת, עליה חתמו כבר קרוב ל-5,000 תלמידים.

"הבגרות הייתה לא הוגנת ברובה, הרבה מעל לרמות של הבגרויות מהשנים האחרונות", סיפר תלמיד שהוגש בציון 98 לבחינת הבגרות. "אנחנו לא מוכנים להיות קורבן של משרד החינוך - אנחנו לא פראיירים".

תלמיד אחר סיפר כי השאלות עצמן היו מכשילות בכוונה ולא היו דומות לאלה של בחינות קודמות: "התאמנתי על כל בחינות העבר והצלחתי בהן, אבל המבחן הזה היה משהו שלא התכוננו אליו".

חלק מהמורים מסכימים עם טענותיהם של התלמידים. "המבחן היה קטסטרופלי ולא דמה בשום צורה לבחינות בגרות קודמות בלשון", אמר יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר התיכוניים, ד"ר אריה לוקר. "הבחינה הזו נועדה להכשיל את התלמידים".

בעצומה טוענים התיכוניסטים כי ההוראות לשאלות לא היו ברורות, כי השורות לכתיבת התשובות היו קצרות מדי וכי חלק מהחומר לא נלמד. בנוסף, ציינו כי רמת השאלות עצמן הייתה גבוהה מזו שלמדו. "אנו דורשים ממשרד החינוך תנאים מקלים", אמרו התלמידים. "הרבה נקודות הלכו לנו סתם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "במהלך בחינת הבגרות לא התקבלו דיווחים בדבר קשיים מיוחדים אשר עלו מהבחינה, שכן הבחינה כללה את כל הנושאים אשר הוצגו בפני בתי הספר". במשרד הדגישו כי יבדקו את העניין במסגרת בדיקת מחברות הבחינה ויפעלו בהתאם לממצאים.

צפו בפתרון המלא של בחינת הבגרות בלשון והבעה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת