צפו: העבודות בכביש מסכנות את חיי התלמידים

בבית ספר יסודי אחד בירושלים, הכניסה למוסד הלימודי היא מסלול מכשולים של ממש. עבודות תשתית בכביש הגישה גורמות לכאוס במגרש החניה ולסכנת נפשות בחציית הכביש. מנכ"ל אור ירוק: "להפסיק את העבודות". עיריית ירושלים: "הפרויקט הוצג למנהל הקהילה"

בית ספר - או אתר בנייה? בבית הספר היסודי "אגרון" בירושלים מתלוננים שעבודות תשתית שמבצעת העירייה במקום נעשו ללא תיאום - ומסכנות את חיי התלמידים.

כביש הגישה לבית הספר נחסם, וכך נאלצים ההורים שמסיעים את ילדיהם "לנווט" את הרכב בין המכשולים השונים, והילדים, כפי שניתן לראות בצילומים, מדלגים בין המכוניות הנוסעות.

אבל מסלול המכשולים לא נגמר כאן - גם ממש בכניסה לבית הספר מתבצעות עבודות התשתית. התלמידים עוברים בין מכונות האספלט והטרקטורים, כל זאת מבלי שנמצא באזור פקח מטעם העירייה.

"העיקר - להוציא כביש לדרך"

דליה, יו"ר ועד ההורים של בית הספר, אמרה ש"כל העבודות נעשו ללא כל תיאום, אין שילוט, ילדיןם יוצאים לחניה טרקטור יכול לעבור ולפגוע בו, מכונית יכולה לעבור ולפגוע בו. צריכים לעשות דברים בתיאום, לא העיקר להוציא כביש לדרך".

גם אריאלה, רכזת זה"ב בבית הספר, הצטרפה לביקורת: "אני סופגת כל יום פחדים של ילדים והורים על כך שהיציאה מבית הספר לא בטוחה, אין אף אחד שמפקח כאן חוץ מאיתנו. לא ידענו מראש, לא נערכנו, וכל מה שנשאר זה להתפלל שהשנה הזו תיגמר בשלום".

שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק אמר בתגובה לדברים: "ביצוע עבודות תשתית ללא תיאום ופיקוח מעמיד את הילדים בפני סכנה בטיחותית ממשית. על הרשויות להפסיק את העבודות בזמן הגעתם של הילדים לבית הספר ויציאתם ממנו וכן לדאוג לחצייה בטיחותית של הילדים בסביבת בית הספר".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העבודות מבוצעות במסגרת פרויקט מיתון תנועה להורדת המהירות והפחתת תאונות הדרכים במקום והוא הוצג במלואו למנהל הקהילתי ומפוקח באופן שוטף על ידי העירייה. הפרויקט כולל בניית מעבר חצייה, בניית מדרכות, הסדרת התנועה והורדה והעלאה בטוחה של תלמידים. במקום הושלמה בניית המדרכה לצד בית הספר, בוצע פיקוח על אמצעי הבטיחות ותוקנו התמרורים במקום, כאשר עבודות החפירה הסתיימו ובשטח לא קיימת כל סכנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת