בקרוב: תואר בלי תעודת בגרות ו-12 שנות לימוד

ועדה מיוחדת מטעם המועצה להשכלה גבוהה החליטה לפתוח את שערי האקדמיה גם עבור מי שאין לו תעודת בגרות ו-12 שנות לימוד. על פי מתווה הרפורמה יוקמו מסלולים קדם אקדמיים מקוצרים שיאפשרו את הלימודים הגבוהים גם למי שלא צלח את התיכון. "הרפורמה תאפשר הזדמנות שניה לאלפי צעירים", הצהיר שר החינוך גדעון סער

"הזדמנות שנייה לאלפי צעירים", אילוסטרציה (חדשות 2)

הפתרון לבגרות: בצעד מפתיע ויוצא דופן הוחלט במועצה להשכלה גבוהה לפתוח את שערי האוניברסיטאות בישראל גם למי שלא זכה להשלים 12 שנות לימוד ולקבל את תעודת הבגרות, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

על פי החלטת הוועדה שהתכנסה בנושא, המסלול הקדם אקדמי להשלמת בגרויות יקוצר באופן משמעותי. בעלי 12 שנות לימוד ותעודת בגרות חלקית ילמדו במסלול שיימשך שנה אחת בלבד ויתמקד בתחום לימודים ייעודי. בנוסף ייפתח מסלול הכנה למסלול הייעודי שיימשך שלושה חודשים בלבד ויהיה פתוח למי שאין לו תעודת בגרות או 12 שנות לימוד כלל.

מובילי הרפורמה מקווים שהשינוי בשיטת הקבלה יאפשר לתלמידים שנשרו מלימודי התיכון להיכנס למוסד אקדמי למרות הקשיים שהוערמו עליהם עד כה. במשרד החינוך מקווים כי הרפורמות יסייעו להפוך את לימודי ההשכלה הגבוהה לנגישות יותר עבור אוכלוסיות חלשות.

שר החינוך גדעון הביע אמש סיפוק רב מההחלטה. "הרפורמה תאפשר הזדמנות שניה לאלפי צעירים להשתלב באמצעות המכינות הקדם אקדמיות במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל", הצהיר סער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת