כפר נופש לילדים חולי סרטן

בגליל נפתח היום פארק נופש מיוחד לילדים שסובלים ממוגבלויות ומחלות קשות. "כפר נהר הירדן" ביישוב גבעת אבני יאפשר לאלפי הילדים להשתתף מדי שנה בשבוע נופש, במהלכו יוכלו לבצע פעילות אתגרית וספורטיבית המותאמת למצבם, בליווי צוות רפואי. הילדים זכו גם לברכה מהנשיא פרס

ביישוב גבעת אבני שבגליל התחתון נחנך היום פארק נופש מיוחד לילדים חולים ומוגבלים. פרויקט "כפר נהר הירדן" הוקם כדי לאפשר לילדים הסובלים ממחלות מסכנות חיים ומחלות ממושכות לצאת לנופש שנתי - כמו כל ילד אחר.

הכפר יסייע לכ-3,000 ילדים שיוכלו ליהנות מדי שנה מנופש חווייתי ללא כל תמורה כספית ובליווי צוות רפואי ומקצועי מלא. בכפר הוקם פארק ספורט אתגרי יחיד מסוגו בארץ, המותאם כולו לילדים בכיסאות גלגלים וניתנים בו שיעורי רכיבה טיפולית על סוסים, ופעילויות המשלבות בעלי חיים בפינת החי.

מרכז הספורט שהוקם בכפר כולל בריכה טיפולית מקורה ומחוממת, שבנייתה תחל בקרוב, אולם ספורט מותאם לנכים ומתחם משחקי וידאו חדשני. בפארק יוכלו הילדים לטפס על קיר טיפוס, לחצות גשר חבלים ואפילו לגלוש באומגה עם כסא גלגלים.

חזונו של פול ניומן מתגשם בישראל

הכפר נבנה על פי חזונו של שחקן הקולנוע האגדי פול ניומן, אשר בשנת 1988 ייסד את כפר הנופש Serious Fun Children's Network, למען ילדים חולים בארה"ב. עם השנים הפך הקונספט לארגון עולמי של כפרי נופש ברחבי העולם וכיום ישנם 14 כפרים בתמיכת משפחת ניומן ברחבי העולם.

והקשר הישראלי: לפני 12 שנה נחשף לפרויקט השחקן חיים טופול, שהתחייב לקחת על עצמו את מימוש החזון בישראל, ומאז הוא מלווה את הפרויקט באופן אישי ומשמש גם כיו"ר מועצת המנהלים. "אני נרגש מן המעמד, וחש גאווה עצומה על רוח ההתנדבות והמסירות של הצוות המלווה את הקמתו של הכפר בשנים האחרונות", סיפר טופול באירוע הפתיחה. "זה מחמם את הלב, אין לי מילים להודות".

באירוע ההשקה נכחו גם משפחות המייסדים ותורמים רבים, וכן מנכ"ל ביטוח לאומי פרופ' שלמה מור יוסף. הנשיא שמעון פרס ברך את הנוכחים באמצעות סרט וידאו ואמר: "כשישראלים עולים על כבישים הם אלופי העבירות על הכביש, אך גם הראשונים לקום להתנדב ולעזור לזולת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת