תינוקת שגרה בבית החולים מחפשת משפחה

ל', בת שנתיים שנולדה להורים מאריתריאה, חיה מזה חצי שנה בבית החולים איכילוב בתל אביב - בלי הורים ובלי בית אמיתי. בשירותי הרווחה מתקשים למצוא לה משפחת אומנה, ובינתיים האחיות והמתנדבים שמשמשים לה משפחה זמנית חגגו לה יום הולדת בביה"ח. בית המשפט התיר לחדשות 2 לפרסם את הסיפור בניסיון להגיע להורים מאמצים

כבר חצי שנה ש-ל', בתם של פליטים מאריתריאה שעל פי צו בית משפט אסור לחשוף את זהותה ואת נסיבות חייה, מתגוררת בבית החולים לילדים 'דנה' באיכילוב.

היום חגגו לה אנשי הצוות הרפואי יום הולדת שנתיים. היא הייתה אמורה להשתחרר מזמן מבית החולים התל-אביבי בו טופלה לאחר שנחבלה, אבל היא זקוקה למשפחת אומנה שתגדל אותה, ומשפחה שכזאת - עוד לא נמצאה. בינתיים - האחות האחראית לוסי אדלין, משמשת לה כאמא.

הילדה שמבלה את כל זמנה בבית החולים היא חברותית מאוד, והצורך בתא משפחתי משלה - בולט לעין. שוב ושוב היא מבקשת מהאחיות ומהמתנדבות במחלקה לחבק אותה ולהרים אותה על הידיים. יש לה גם חיבה מיוחדת לחיילות שבאות לבקר אותה, אבל למרבה הצער - זה לא מספיק.

חגיגת יום הולדת - בתוך בית החולים

"כשכל יום מישהו אחר מחבק אותך, 20 אנשים מחבקים אותך, אבל זה עדיין לא כמו לגדול במשפחה נורמטיבית", מסביר פרופ' פרנסיס מימוני, מנהל ביה"ח לילדים דנה, איכילוב. "ככל שנהיה מסוגלים להגדיל את מאגר משפחות האומנה שיש לנו, כך נוכל להתאים את השירות לפרופיל של הילד, לצרכים של הילד", מציינת חוה לוי מהשירות לילד ולנוער במשרד הרווחה.

בבית החולים דנה התאמצו כדי לחגוג לל' יום הולדת כמו לילד רגיל, שלא מתגורר בבית חולים כי אין לו משפחה. רינת גבאי הגיעה במיוחד, הוכנו עוגות מושקעות, כיבוד, המון מתנות, שמלה חגיגית ואפילו לק על אצבעות הידיים - בכל זאת, יום הולדת...

זוג שמעוניין לשמש משפחה אומנה לל' בת השנתיים - מוזמן להתקשר לעמותת "אור שלום" בטלפון 029936925, כי ילד - אף ילד - לא אמור לגדול בבית חולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת