הצעת חוק חדשה: בתי הספר יחויבו להודיע על היעדרות תלמידים

ביום א' הקרוב תעלה להצבעה הצעת חוק חדשה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, הקובעת כי סגל בתי הספר יחויב ליידע את ההורים על כל היעדרות של ילדם מן המוסד החינוכי - כך פורסם ב"מעריב". "המקרים המזעזעים שבהם ילדים נשכחים בהסעות חייבים להיפסק", אמרה יוזמה ההצעה

ההורים יקבלו הודעה: "הילד נעדר" (AP)

האם הצעת חוק חדשה תשים סוף לילדים הנשכחים ברכבי ההסעה ולנשירה ממוסדות החינוך? ביום א' הקרוב תונח על שולחן הכנסת יוזמה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) ועליה חתומים 19 חברי כנסת, וביניהם יו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכס מילר הקובעת כי הצוות החינוכי במוסדות הלימודיים יחויב לעדכן את הורי הילדים אם ילדם לא הגיע ללימודים או לגן - כך פורסם ב"מעריב".

על פי ההצעה, הורים שילדם לא יגיע לבית הספר או לגן יקבלו הודעה על כך בטלפון או ב-SMS. כיום החוק במדינת ישראל אינו מחייב כל התקשרות או בדיקה מול ההורים במקרים שבהם הילדים נעדרים מהמוסדות החינוכיים.

חברי הכנסת התומכים בהצעה, מקווים כי יצליחו לגרום להורדת מספר האירועים הקשים שבהם נשכחים ילדים ברכבי הסעה ומתייבשים למוות, או למקרי השוטטות ברחובות של נערים בסיכון. "המקרים המזעזעים שבהם ילדים נשכחים בהסעות חייבים להיפסק", אמרה ח"כ לוי-אבקסיס והוסיפה: "הורים רבים בטוחים שהילד הגיע לבית הספר, ולא תמיד אלו הדברים. כאשר יקרה דבר כזה כעת, נהיה מודעים לכך מהר מאוד ונוכל להציל חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת