האם כבר הצטרפתן לאתגר בנות ההמבורגר?

הכתבה בחדשות 2 על "חלום הרזון" של הנערות בישראל הובילה לתגובת נגד של צעירות שמוחות נגד הציפיות החברתיות המוגזמות. "אולי בסוף אכילת המבורגר בפומבי לא תחשב כאתגר", טענו הצעירות שהצטלמו - והפכו לתופעה ויראלית

"אוהבת לאכול" (באדיבות המצולמת)

אוכלות בגאווה: צעירות רבות שצפו בכתבה ששודרה ב"חדשות סוף השבוע" על חלום הרזון, חשו חוסר נוחות מהתופעה המדאיגה והחליטו למחות נגד הלחץ החברתי להרזייה. מספר נערות העלו לפייסבוק תמונות שלהן אוכלות המבורגר ומנות עתירות שומן נוספות, כתגובה לסכנות ההרעבה והדיאטה המוגזמת של נערות שחולמות להיות רזות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנערות למעשה אתגרו את חברותיהן, בדומה לפעילויות ויראליות כגון "אתגר דלי הקרח", לפעול כמוהן ולתעד את עצמן. במהרה התצלומים הפכו לוויראליים וזכו לתגובות רבות ברשת.

קים ישורון, אחת הצעירות, כתבה ברשת החברתית כי "הכתבה הראתה נערות שאוכלות בשירותים מהבושה, ילדה בת 8 ששונאת לעשות קניות כי 'יש לה ידיים שמנות' ונערים שמגעיל אותם לראות בנות אוכלות המבורגר. אז הצטלמתי אוכלת המבורגר ואיתגרתי שתי חברות לעשות אותו הדבר".

"אני מקווה שבנות שיראו את הפוסט הזה גם יצטלמו ויאתגרו חברות שלהן, ונציף את הפייסבוק בבנות שאוכלות המבורגר. אולי בסוף אכילת המבורגר בפומבי לא תחשב כאתגר", הוסיפה ישורון.

משתתפת נוספת באתגר, אושרי אוטמזגין, הסבירה מדוע העלתה את תמונתה: "כעסתי מאוד בעקבות הכתבה, והעלתי את התמונה, מכיוון שלדעתי החשיבה של הילדים מעוותת וחוצמזה אני אוהבת לאכול". הצעירה ליטל שלום אמרה כי התמונה נועדה "להושיט יד נגד התופעה שנערות מרעיבות את עצמן, לא אוכלות בבית הספר ומתביישות לאכול בפומבי".

"כעסתי מאוד בעקבות הכתבה" (באדיבות המצולמת)

גם נוי קירילובסקי מתקשה להבליג. "זה אבסורד שבנות צריכות לאכול בשירותים", היא מדגישה. "כשצפיתי בכתבה התחשק לי לשבור את הטלוויזיה. אני לא רוצה לחיות בעולם שילדות מתפדחות לאכול ליד הבנים.  יש לי מוטו: 'אני חיה בשביל לאכול ולא אוכלת בשביל לחיות'".

"זה אבסורד לאכול בשירותים". נוי (באדיבות המצולמת)
"גם אני לא הייתי אוכלת ליד בנים, כולל ליד בעלי בתחילת החברות שלנו", מודה הילה קלר לוי, שהעלתה תמונה שלה ביום חתונתה: "הייתי רעבה. ידעתי שאין סיכוי שאני אספיק לאכול בחתונה ותמיד רציתי לאכול מקדונלד'ס ביום החתונה שלי. היום אני מבינה ומאמינה יותר בלאכול נכון, לאכול מסודר ולשמור על המשקל  - אבל בצורה מסודרת ובריאה".

הילה ביום חתונתה (באדיבות המצולמת)